33,15 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uzun Yürüyüş Kitap Açıklaması

 


"Nedir bu, dedi kendi kendine, tüm bu olup bitenler nedir, niçin buradayım, niçin hâlâ yaşıyorum?

"Belki, diye düşündü, bir kazazedeyim, batan bir gemiden kurtulan son kişiyim. Ama bu dağlarda deniz yok. O zaman, dedi, belki gemisi batmış Nuh'um ben. Gemim selde dağlara çarpıp parçalandı, eşim, çocuklarım, kardeşlerim, hayvanlarım, hepsi öldü gitti. Felaketten bir işaret kalsın diye geride bir tek ben kaldım."

Yola çıkarken bedeninin bir soğan zarı gibi tek tek soyulacağını sanan ama aksine bir ağaç kütüğü gibi kat kat kabuk bağlayan, katılaşan bir kahraman. İnsan sesinin olmadığı, işitilmediği bir yere ulaşmak için ülkeyi bir uçtan diğerine kat ediyor. Hiçbir şey arzu etmiyor sanki, hiçbir şey talep etmiyor. Böyle bir varoluş mümkün olabilir mi? Uzun Yürüyüş Ayhan Geçgin'in dördüncü romanı.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kendime bir halk mı yapmaya çalıştım?

Hayati Roman

Bazen çok ses çıkarmadan bir kenarda durmak gerekir. Ayhan Geçgin’in, piyasaya kulakları tıkalı emin adımlarla sürdürdüğü edebi yolculuğunun son halkası Uzun Yürüyüş’ün de bana fısıldadığı bu: “Sen, çekil kenara!” Okurla bu romanın arasına girme cesaretini bulanlar elbette olacaktır, olmalıdır; ama o kişi ben değilim.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.08.2016

Karmaşa

Sanırım Türkiye'nin sorunları ve bunların bitmez tükenmez bilmeyen sayısı düşünüldüğünde, Türkiye'deki yazarlarda bir aydın olarak bu sorunları belirleyip üzerine düşünmek ve yazmak kaygısı ağır bastığını görüyorum. Böylece bir sürü şeyi aynı anda söylemek isteyen ve bunların arasında var olmanın kendisinin başlıca getirdiği hezayanları da barındıran kitapların ortaya çıkmasını sağlıyor. Uzun Yürüyüş'ün de söyleyecek çok fazla şeyi var.

19.01.2016

Uzun Yürüyüş

Bitmek tükenmez gibi bir yürüyüş, bir solukta okunuyor. Çünkü soluğunuzu tutacaksınız okurken...

09.01.2016

güzel ama

özgürlük ve insan hakları gibi ulvi kavramların arkasına sığınılarak vatan hainleri masum kedi yavruları olarak gösterilmiş..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.