Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Uzun Hikaye Kitap Açıklaması

 


Ben o zamanlar on altı yaşındaydım, lise birde. İnce uzun bir oğlan. Saçlarım kirpi gibi dik duruyor; ne yana, ne geriye taranmıyor, beni deli ediyordu.
Babam "İnatsın inat... İnatçı adamın saçı yatmaz. Dedene çekmişsin besbelli. Keşke annene benzeseydin" diyordu.
Keşke...

Annemin lepiska gibi yumuşacık, sarı saçları vardı. En çok o mavi gözlerini özlüyorum. "Benim oğlum okuyacak yüksek bir memur olacak" der, sonra da göz ucuyla babama bakardı. Sanki anlaşmışlar gibi babam da ona bakar, dudaklarında muzip bir gülümseme:
"Hıh... Biz okuduk bir şey olduk sanki" diye omuz silkerdi.Sayfa Sayısı: 115

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dergah Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hüznü en çok eşya ile insan münasebetinde aramışımdır. En geniş anlamıyla eşyayı yitip giden bir zaman algısıyla ele alan metinlerde okumaktan haz almışımdır. Bunları bana düşündüren de Mustafa Kutlu'nun son kitabı Tahir Sami Bey'in Özel Hayatı adlı uzun hikâyesi oldu. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.02.2021

Hazine Değerinde Bir Masal

Katılmak istediğim bir seminerin öncesinde okunması gereken kitaplar listesinde yer aldığından almıştım bu kitabı. maslımsı çok güzel bir hikayeydi. Diğer birkaç kitabını da aldım okuyacağım Mustafa Kutlu'nun. herkese tavsiye ederim.

08.02.2021

Sıcacık bir hikaye

Yazarın okuduğum üçüncü kitabı. Kısacık gelebilir ancak okuduğunuz birçok romandan daha dolu bir kitap olduğunu söyleyebilirim.

25.01.2021

Uzun hikaye'm

Çok güzel bir eser, Allah razı olsun.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.