9,6 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uzaktan Aşk Kitap Açıklaması

 


XII. yüzyılda, Akitanya'dayız... Soylu bir ozan, Jaufre Rudel, zevk ve eğlenceye doymuş, böylesi yaşam sürmekten bıkmış; uzak, arı ve sonsuz bir aşkı düşlüyor... Kusursuz, düşsel bir kadını anlatıyor dizelerinde. Ve günün birinde, denizler ötesinden gelen Gezgin, bu imgenin gerçekten yaşadığını haber veriyor ona. Çılgına dönen ozanın "Uzaktan Aşk"ını arayışı böyle başlıyor.

Daha önce birçok Avrupa ülkesinde gösterimi yapılan ve bu yıl ABD'de de gösterime girecek Uzaktan Aşk operasının liberttosunda, Maalouf, amacına ulaşmadan yitip giden bir sanatçı yaşamının eğertilmesini sunarken, yolculuk, sürgün, Tanrı, kimlik ve aidiyet izlekleri çevresinde biçimlenen ve yine Batı'dan Doğu'ya uzanan o dokunaklı aşk ve ölüm masallarından birini anlatıyor.Sayfa Sayısı: 84

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.11.2020

Okumayı merakla beklediğim bir kitap. Güzel bir okuma macerası olacağını düşünüyorum.

22.02.2006

Hayatımın yazarı

Türkçe´ye çevrilmiş bütün kitaplarını okuduğum ve bazılarını ikinci kez okuduğum tek yazar. Yazarın kalemini konuşturması kadar çevirideki başarı da bir çok kez beni hayran bırakıyor. Maalouf, Fransızlar'a gerçek Türkiye´yi ve Türkler'i anlatan sayılı yazarlardan biri. Umarım, herkes Maalouf´un güzel anlatımının tadına varır.

17.09.2005

Uzaktan

Derinlik, ruhsal doyuma ulaşmaya çalışmak ve tutku hali bir araya geldi mi acı çekmek ve hatta ölüm kaçınılmazdır. "Aşk bize pek çok sevinç getiriyorsa, bunları geriye almak da onun hakkı" demiş yazar bu kısacık kitabında.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.