35,3 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Uyku Uykusuzluk ve Rüyalar Kitap Açıklaması

 

Uykusuzluk birçok nedenle ortaya çıkabilir, ancak kronikleşen uykusuzluk çoğu kez uykuya dalma ve uykusuzluk sonucunda ertesi gün kendini kötü hissetme kaygısı ile gelişir. Uyuyamayacağı kaygısı ve beklentisi, kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak gergin hale getirir ve bunun sonucunda kişi gerçekten de uyuyamaz. Kişinin fazla istirahat etmesi ve uykusuzluk konusunda büyük bir kaygı oluşturması sonuçta uykusuzluğu besler.

Psikiyatri uzmanı ve psikoterapist  Prof. Dr. Selçuk Aslan bu kitapta, uyku sorunlarını tanımlıyor, bilimsel verilere dayanarak uykusuzluğa neden olan ruhsal sorunların çözüm yollarını ve uygulanabilecek yöntemleri bilişsel davranışçı yaklaşıma dayanarak tüm ayrıntılarıyla anlatıyor.

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar’da şu sorulara cevaplar bulacaksınız:

• Uykusuzluğa yol açan nedenler nelerdir?

• Uykusuzluk ile baş etmek için düşüncelerinizi ve uyku konusundaki davranışlarınızı nasıl düzenlemeniz daha yararlı olur?

• Uykusuzluk tedavisinde bilişsel davranışçı ve farkındalık (mindfulness) temelli teknikler nelerdir ve nasıl kullanılır?

• Uyku ve rüyalar hakkında bilimsel gerçekler nelerdir?

• Rüyalar insanın iç dünyasını nasıl yansıtır? Rüyaların anlamına bilimsel olarak nasıl yaklaşılır?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.04.2020

Uykusuzluk çekenler için çok faydalı

Uykusuzlukla baş etmenin türlü yollarının anlatıldığı bu kitap; bir yandan anlaşılır ifadelerle bilimsel bilgiler vererek çözüm önerileri sunarken bir yandan da kişinin kendine yardım edebilmesine olanak sağlıyor. Hem uykusuzluk çekenler için iyi bir kaynak hem de ruh sağlığı çalışanlarının danışanlarına önerebilecekleri kanıta dayalı bilgiler sunan kıymetli bir eser.

22.04.2020

Herkesin okumasında fayda var.

Herkesin bilmesi gereken çok önemli bilgiler. Özellikle ruh sağlığı çalışanı iseniz hastalarınıza yardımcı olmanız için mutlaka almanızı öneririm.

17.04.2020

Ufuk açıcı bir kitap

Çok faydalı oldu. Uykusuzluk çekenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.