Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Uygarlık- Batılılık ve Ötekiler Kitap Açıklaması


Bu kitabın ele aldığı ana soru gittikçe bana bir modern çağ tarihçisinin ortaya atabileceği en ilginç soru gibi görünüyor. Avrasya kara kütlesinin batı ucundaki birkaç küçük siyasal yapı, 1500 dolaylarından itibaren Doğu Avrasya'nın daha kalabalık ve birçok bakımdan daha gelişkin toplumlarını da kapsamak üzere dünyanın geri kalan kesimine egemen olma yoluna tam olarak niçin girdi? Buna bağlı ikinci sorum şu: Batı'nın geçmişteki üstünlüğüne ilişkin iyi bir açıklama bulabilirsek, geleceği konusunda bir öngörü ortaya koyabilir miyiz? Bu gerçekten Batı dünyasının sonu ve yeni bir Doğu çağına geçiş mi demektir? Başka bir ifadeyle, insanlığın daha büyük kısmının Batı Avrupa'da Rönesans'ın ve Reform hareketinin ardından ortaya çıkan uygarlığa - bilim devrimiyle ve Aydınlanma süreciyle harekete geçen, Atlantik'in öteki yakasına ve ta Avustralezya'ya kadar yayılan, devrim, sanayi ve imparatorluk çağlarında doruğuna ulaşan uygarlığa - az çok bağlı olduğu bir çağın sönüşüne mi tanık olmaktayız?Sayfa Sayısı: 392

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar
%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.06.2017

farklı ve doyurucu

uygarlığın oluşumuna objektif, farklı ve çarpıcı bir yaklaşım.

07.06.2014

Sömürge Ve Avrupa

yazarın kalemi oldukça güçlü,anlatımı bu konuda bilgisi olanlara farklı bir bakış için oldukça uygun. Ama net bir ingiliz taraftarlığı kitapta her yerde seçilmekte. Sömürgeleştime ve köle ticaretine özellikle ingilizlerin sömürgeleştirme hareketlerindeki tavrına,sempatiyle bakıyor. Buna rağmen konu hakkında daha önceden okumalar yapmış bir okur için oldukça eğitici bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.