5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
11,34 TL
18,0 TL %37
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 15 - 17 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Mustafa Kemal" adındaki bu ruhun ilk ifadesi, memleketin gidişatına arkadaşlarıyla birlikte yoğun olarak bir çare aradıkları 1907 yılına rastlar. Mustafa Kemal sultanı da, ittihatçıları da kıyasıya eleştirip çözümler ürettiği bir gece, diğer bazı ülkelerin kurtarıcılarından ve reformistlerinden örnekler verilirken "Neden bizde de bir Mustafa Kemal çıkmasın?" deyivermişti. O gece bunu birçok kere tekrarlamış, eve giderken bile yolda sürekli sorup durmuştur: "Neden bizde de bir Mustafa Kemal çıkmasın?"
Gün oldu, O'nun büyük zaferleri tüm ezilmiş milletlerin bayrağı, kutsanmış adı dillerinin duası haline geldi. Ve kurtuluş arayan her milletten vatansever şunu söyler oldu: "Neden bizim bir Mustafa Kemal'imiz yok?"Sayfa Sayısı: 226

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yediveren Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.12.2010

Zaman ve Mekan uyumunda Önemliydi.

Böylesi bir kitap içinde yaşadığımız kargaşalı günlerde tam yerine oturmuş bir çalışma olmuştur.
Her önüne gelenin kişisel ve öbeksel çıkarları için Mustafa Kemal'e ve Cumhuriyete saldırmayı kolaysındığı dönemde okunarak yeniden genç bir yazarın kaleminden okunması anlamlı olacaktır.
Her gün Atatürk devrimlerinin ve Türkiye Cumhuriyetinin temelleri kazınırken bilerek veya bilmeyerek yardımcı olmamak için okunması gerekir.
Rahim GÜR
Edebiyat Eleştirmeni

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız