Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Öğrencilerin kaldığı bir pansiyonda patlak veren hırsızlık olayı Hercule Poirot için hiç de ilgi çekici bir durum değildir. Başlangıçta basit bir hırsızlık gibi görünen olayda çalınanların listesini gören Poirot, eşi bulunmaz bir sorunla karşılaştığını hemen anlar. Çünkü listede: bir steteskop, bir kutu çikolata, parçalanmış bir bez çanta ve çorba içinen çıkarılmış elmas bir yüzük vardır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 191

Baskı Yılı: 2003


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 173

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Puanlamalar

%37,5
%62,5
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.02.2019

Farklı hikaye; aynı mükemmellik

Öncelikle kitabın adının çevirisinin(Orijinal ismi Hickory Dickory Dock) biraz kitap hakkında bilgi verdiğini söyleyebilirim, böyle olmasaymış daha güzel olurmuş. Fakat bir şeyin sonu hakkında bilgimiz var diye o kitap zevkini yitirmiyor yanlış anlaşılmasın, hatta bir açıdan heyecan kattığı bile söylenebilir.Daha önce 50'den fazla Agatha Christie eseri okumuş biri olarak söyleyebilirim ki yazar bu kitapta da konu olarak tekrara düşmemiş, ilerleyen yaşında aldığı bazı eleştirilere karşın yine de önemli bir başyapıt ortaya koymuş.Kitabın başında elimize geçen listenin karışıklığına ve "düzen ve yöntemsizliğine" rağmen Poirot küçük gri hücrelerini kullanarak ustalıkla olayı mantık çerçevesinde yönetmeye başlıyor. Bize de yalnızca bu sürükleyici yapıtı tek celsede bitirmek kalıyor.Fakat burada Altın Kitapları eleştirmeden duramayacağım, yayınevinden çıkan eski yapıtları tekrar gözden geçirmeleri gerekiyor. İmla ve noktalama hataları maalesef ki göze batıyor.

08.06.2006

Öğrenci Yurdu

Sekreteri Bayan Lemon´un yazdığı bir mektupta yaptığı hatalar Poirot´un dikkatini çekiyor ve dikkatsizliğinin sebebini soruyor. Bayan Lemon kız kardeşinin çalıştığı öğrenci yurdunda bazı eşyaların kaybolduğunu ve kardeşinin de kaybolan eşyaların garipliğinden dolayı endişelendiğini anlatıyor. Poirot Bayan Lemon´un kız kardeşiyle görüşüyor. İlk başlarda durum hiç ilgisini çekmiyor fakat çalınan eşyaların neler olduğunu öğrenince farklı bir durumla karşı karşıya olduğunu düşünüyor ve olayları araştırmaya başlıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız