4,5/5 - 32 Kişi Yorum Yap
15,6 TL
24,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Kasım - 05 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Kilometrelerce yürüyüp, dağ bayır koşup ne kurtarırsa kardır kuralınca, öne ağıtları, sonra da türküleri, koşmaları, destanları, Çukurova'nın tüm uyaklı uyaksız söz çeşitlerini, tekerlemelerini, küfürlerini avlıyordu. Folklor derlemesi filan değildi, bu iş hayat memat işiydi, özbeöz malını kurtarıyordu Çukurova'nın, sorumlusuydu kurda kuşa karşı, şaka değil."
-Abidin Dino, Milliyet Sanat-
"Yaşar Kemal, Anadolu aşık-hikayelerinin geleneğine göbek bağıyla bağlanmış bir yazar. Onu ta çocukluğundan başlayarak Anadolu sözlü geleneğinin destansı türleri büyülemiş."
-Pertev Naili Boratav


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 162

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Puanlamalar

%80,6
%16,1
%0
%3,2
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

16.09.2019

yaşar Kemal

Kesinlikle okunması gereken bir Yaşar Kemal eseri . Köroğlu, Karaca oğlan , Zeynep ve Ala geyik aşkı arasında sıkışıp kalan Halil. Üç Anadolu efsanesi....

26.06.2019

Yaşar Kemal

Yaşar Kemal.. Hayran olma haddini bile kendimde bulamadığım, her daim bu ülkeye ve yaşamaya dair içimde umutlar yeşerten yazar. Popüler kültürün esiri olduğumuz, her doğrunun dışarıda olduğu, en kötünün en eleştirilmesi gerekenin bu topraklar olduğunu zannettiğimiz şu zamanlarda aslında her gencin okuması gereken bir yazar. İyilik bizim içimizde, kahramanlıklar bizim efsanelerimizde. Köroğlu'nun inadı, Karacaoğlan'ın sevgisi bize en doğru örnek. Yaşar Kemal okuyabilmek bile büyük şans. Yaşar Kemal'in akıcı anlatımı ve her insanın konusunda kendinden parçalar bulabileceği bu kitabı şiddetle değil sevgiyle tavsiye ederim.

09.01.2018

efsaneler

Okumadan ölmemek gerek

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.