4/5 - 18 Kişi Yorum Yap
21,4 TL
35,0 TL %39
Standart Teslimat : 22 Ekim - 26 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türklerin Tarihi - 2 Kitap Açıklaması


"Türkler tarihin her safhasında görünen, tarihi inşa eden kavimlerden biridir. Bugünkü medeni dünyada hiçbir eski dünya kavmi ve ülke yoktur ki Türkler olmadan tarihini yazabilsin. Mutlaka, Türkleri ve Türk tarihini bilmek zorundadır ki kendi tarihini anlayabilsin."
-İlber Ortaylı-

Türklerin Tarihi kitabında Marmara'da küçük bir beylik olarak doğan, gelişen ve kuruluşunun üzerinden 150 yıl geçmeden Balkanlar'da ve Ege'de hâkimiyet tesis eden, Akdeniz dünyasının son muhteşem imparatorluğu olan Türk İmparatorluğu'nun üç kıtaya yayılmasına şahitlik edeceksiniz.

Sultanü'l-Berreyn ve Hakanü'l-Bahreyn (İki Karanın ve İki Denizin Hükümdarı) olan Fatih Sultan Mehmed gibi bir Rönesans hükümdarının dünyasına eşlik ederek; Türk tarihinin büyük asrı, dünya tarihinde birçok değişime neden olan 15. yüzyılın bilinmeyenlerini öğreneceksiniz…

Bugün Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da, sayıları yirmiyi aşan çeşitli dil, din, ırk ve siyasal rejime sahip ülkenin ortak tarihini okuyacaksınız…

Hepsi birbirinden değerli Türk sultanların başarılarını görecek; harp teknikleri Rönesans kadar Asyai Türk tekniklerine de dayanan dünyanın en güçlü ordusunu tanıyacak ve kısa sürede Üçüncü ve son Roma İmparatorluğu'nun nasıl kurulduğuna şahitlik edeceksiniz.

Anadolu'nun bozkırlarından Avrupa'nın içlerine, İlber Ortaylı'nın satırları arasında dolaşmak isteyen her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir başucu kitabı...
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları

 

Puanlamalar
%66,7
%22,2
%5,6
%5,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.10.2020

2. Kitap favorim

Serinin ilk kitabı ilgimi az çektiği için okumakta zorlandansa ikinci kitap ilgi alanim olmasıyla çok seri bir şekilde okudum.

22.08.2020

İlber Hoca

İlber Hocanın akademik olmayan kitaplarından. Rahat ve sade bir dil. herkesin okuyabileceği bir kitap. Satır aralarında ilginç yeni bilgiler.

24.03.2016

İlber ORTAYLI...

Türkler mülteci olarak başka ülkelere göç etmeyen tek millettir.Türkler savaş çıkarsa ya toprağında can verir, ya da sancağını dikip yeni devlet kurar. ÿ#İlberORTAYLI.

Serinin 1.kitabında hocamız müthiş tespitlerde bulunmuştu. 2.kitabın ön siparişini sabırsızlıkla bekliyoruz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.