35,1 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Türkiye'de Mezhepler ve Tarikatlar Kitap Açıklaması

 


Ünlü bilgin Abdülbâki Gölpınarlı, bu kitap için yazdığı "Sunuş"ta şöyle diyor: "Türkiye'de Mezhepler ve Tarikatler, mezheplerin meydana gelişindeki dini, siyasi, içtimai sebebler, ferdi menfaati körükleyen sömürgen siyasetin, son yüzyıllara kadar kurduğu mezhepler, hatta mezhep altında dinler; hem de uyanlarına "koyun"demekten çekinmeyen, uyanlara, koyunluğu seve seve kabul ettiren dış ve yabancı sömürgelerin koruduğu uydurma dinler. Tasavvufun bünyeleşmesi, tarikatlerin kuruluşu, tarikatler, tarikatler, tarikatler... Bir değil, on değil, yüz değil; tarikatler, tarikatlerin kolları, kolarının kolları. izahlarda ana kaynaklara dayanmak, onları incelemek, eleştirmek, değerlendirmek ve hükümlerde tarafsız kalmak. Gerçekten de bu, çok güç bir işti. Bu güç işi başarmaya uğraştık; sanırım ki başardık da...Sayfa Sayısı: 294

Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnkılap Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2015

Dengi Henüz Yok!

Başka bir şey söylemeye gerek yok, bu alanda verilmiş en kapsamlı eserdir. En azıdan müellif, tarikatlerin son dönemine yetişmiştir ve bir çok tarikati yakından tanıma fırsatı bulmuştur. Meseleyi işin ustasından öğrenmek isteyenler, başka adres aramamalıdır derim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.