İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 344

Dil : Türkçe

"Tüm insanlığın aklın ve vicdanın aydınlattığı yolda yürümeyi seçeceği gün, er veya geç gelecekti. Buna bütün kalbimle inanıyordum. Sabrımı ve sükûnetimi, bu inançtan alıyordum. O ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yazar Hakkında

Ayşe Kulin

Ayşe Kulin

"Güçsüz gözükmek en gücüme giden şeydir."Türkan-Ayşe KulinAyşe Kulin 1941 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise öğremini Amerikan kız Koleji’nde aldı. Buradaki eğitim sürecinde yazar olmaya karar verdi. Ayşe Kulin, eşiyle beraber Londra’ya yerleştikten sonra burada London School of Economics’de sosyoloji eğitimi aldı. Yazar, çeşitli gazete ve derğilerde editör ve muh ... Tamamını görKitap Açıklaması


"Tüm insanlığın aklın ve vicdanın aydınlattığı yolda yürümeyi seçeceği gün, er veya geç gelecekti. Buna bütün kalbimle inanıyordum. Sabrımı ve sükûnetimi, bu inançtan alıyordum. O güne kadar, başa her gelen çekilecek! Oyunun kuralı böyle! Yaşam oyununun!
Ne demiş şair:
'Yaşamak şakaya gelmez…'"
Binlerce cüzamlıyı iyileştirdi, hayatın içine kattı… Kız çocukları başta olmak üzere, binlerce çocuğun okullu olmasını sağladı. Her zaman tek başınaydı ama hiçbir zaman yalnız değildi. Kimsenin yanında yer almak adına inançlarından, ilkelerinden ödün vermedi ama yüz binlerce insan onun yanında yer aldı.
Türkan Saylan... Tek ve tek başına!
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 380

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Puanlamalar

%84,9
%7
%0
%0
%8,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
etkileyici

kitabı ilk çıktığında bir solukta okudum, yaptıklarını, fedakarlıklarını, özverili kişiliğini okudukça etkilendim. Ayşe Kulin, çok güzel anlatmış Türkan Saylan´ı ..
çok daha fazlasıdır hayatı mutlaka, bir kitaba sığamayacak kadar..
ama Ayşe Kulin her zamanki başarılı...

Çok yavan.

Türkan Saylan'ın bugüne kadar yaptıklarına, başardıklarına, göze aldığı fedakarlıklara bakıldığında bu kitaptaki anlatılanlar çok basit ve yetersiz. Bu kadar fedakar ve büyük insanın hayatı, arkadaşı ile yazıştığı mektuplardan ibaret gibi. Hiç araştırılmamış, hiç önemsenmemiş, alelacele ve yazmış olmak için yazılmış bir hayat hikayesi gibi. Zaten Türkan Saylan'ın hayatının yazılmasını istediği halde o zaman yazılmayıp, vefatından sonra kısa sürede satışa çıkması da bunu gösteriyor. Yazarın diğer kitaplarını okumuş olanlar daha iyi anlayacaklardır. Çok daha araştırılarak ve özenilerek yazılmalıydı. Acele edilmiş.

Ayşe Kulin

Türkan Saylan, bu dev insan yeterince araştırılma-mış.
Sayın Ayşe Kulin'in bir izleği var. Para kazanacak ise o insanların hayatını yazıp para kazanmak... Bazı hayatlar üstünkörü araştırma ile olmaz ..
Türkan Saylan bir proje olarak ele alınmalıdır.
Üç yüz elli sayfalık bir biyografide anlatım gereği yüz elli sayfası boş laftır zaten. Geriye kalan iki yüz sayfa ile Türkan Saylan'ı anlatamazsınız.
Saygılarla                      
Özer Yıldırım