4,5/5 - 15 Kişi Yorum Yap
35,75 TL
55,0 TL %35
Standart Teslimat : 18 Ekim - 22 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tüm Hastalıkların Şahı Kitap Açıklaması


Kanserin Biyografisi

Tüm Hastalıkların Şahı derin bir tutkuyla kaleme alınmış, muhteşem bir kanser "biyografisi": Belgelerde ortaya çıkmaya başladığı binlerce yıl öncesinden onu tedavi etmek, kontrol altında tutmak ve yenmek için destansı bir mücadelenin verildiği 20. yüzyıla ve nihayet özüyle ilgili yepyeni ve kökten bir anlayışa ulaşıldığı günümüze…
Kanserin öyküsü, insan yaratıcılığının, direncinin ve azminin öyküsü olduğu kadar kibrin, paternalizmin ve yanlış algılamanın da öyküsüdür. Mukherjee kitabında, inanılmaz ölçüde becerikli ve sınırsız kaynağa sahip bir düşmana karşı sürekli uyanık kalmak durumunda olmuş selefleri ve çağdaşlarının gözüyle, yüzyıllar boyunca karşılaşılan engeller, kazanılan zaferler ve ölümlerin hikâyesini anlatıyor. Kitap kanserin başkahraman konumunda olduğu bir macera romanı gibi akıyor.

Tüm Hastalıkların Şahı, kötü huylu tümörü olasılıkla Yunanlı kölesi tarafından çıkarılmış Pers Kraliçesi Atossa'dan, ilkel radyasyon terapisi ve kemoterapi yöntemlerine maruz kalan 19. yüzyıl hastalarına, hatta Mukherjee'nin kendi lösemi hastası Carla'ya kadar, hayatta kalabilmek için hırpalayıcı tedavi programlarını cesaretle sürdüren ve bu ikonlaşmış hastalıkla ilgili anlayışımızı geliştirmek için mücadele veren insanlar hakkında.

Tüm Hastalıkların Şahı, kanserin gizemini çözme peşindeki insanlara umut ve berraklık sağlayan, büyüleyici, sürükleyici ve fazlasıyla önemli bir kitap.

"Son 100 Yılın En İyi 100 Kitabı"Ndan Biri"
Time

"Güçlü ve iddialı… Tıp tarihindeki en olağanüstü öykülerden biri." - The New York Times Book Review
"Popüler bilim' kavramı, böylesi bir başarıyı açıklamaktan çok uzak; çünkü bu, bir edebiyat eseri aynı zamanda."
Observer

"Tüm Hastalıkların Şahı, olağanüstü bir başarı. Modern bilim ve teknolojinin herhangi bir alanını böylesine zekice ve tutkuyla betimleyip böylesine anlaşılır kılan fazla sayıda kitap olduğunu söylemek güç."
The New Yorker

" [Mukherjee] bilimi yalnızca anlaşılabilir değil, nefes kesici hale de getiriyor… Kendini ister istemez okutturan, beklenmeyecek ölçüde moral verici ve canlı bir öykü bu."
O, The Oprah Magazine

"Tüm Hastalıkların Şahı beni nefessiz bıraktı ama kitap bittiğinde hissetiğim şey umutsuzluk değildi. Eski düşmanımız kanserin artık bir yüzü var."
Emma Donoghue, Man Booker Finalisti Oda'nın yazarıSayfa Sayısı: 536

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

 

Puanlamalar
%73,3
%26,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.12.2020

Etkileyici

Çok çok güzel, okunması gereken bir kitap

06.02.2019

Müthiş bir kitap

Dili tüm insanların anlayabileceği fakat yüreği herkesin kaldıramayacağı bir kitap. Bağımlılık yapan bırakmak istedikçe kendini bıraktırmayan bir kitap. Daha ilk sayfasından kendinizi kanserin gizli kapısından girmiş gibi hissediyorsunuz. Vücudunuzun mükemmelliğini bunun yanısıra patlamaya hazır bir bomba olduğunu görebileceğiniz bir kitap

15.11.2012

Başarılı bir kitap

Bu sene 2012 bizim için kanser senesi olarak geçiyor. Babam prostat kanserini atlatmış gözüküyor, halamı ve bir akrabamızı kanser yüzünden kaybettik. Bir başka akrabamız ise kanser ile savaşının en şiddetli döneminde...
Bu şartlar altında bu hastalığı iyi bir şekilde tanımak için okumaya başladım bu kitabı. Şu ana kadar %90´ını okudum. Benim için doyurucu bir deneyim oldu. Türkçe´ye nasıl çevrildiğini bilmiyorum, çeviri faciası söz konusu değil ise herkese tavsiye ederim. Bir gün herkes gibi siz de bu hastalık ile tanışmamışsanız tanışacaksınız. Çünkü ölmek için sebep lazım. :-(

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.