25,35 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Toplum Sözleşmesi Kitap Açıklaması

 

Toplum Sözleşmesi, aklın öncülüğünde bir toplum kurmanın ve başkalarıyla birlikte yaşarken özgürlüğü yeniden tesis etmenin rehberidir. Bu uygar hayatın öncesinde, insanların aklı takip ederek terk ettiği bireysel çıkarların çatışmasıyla oluşan doğa durumu vardır. Doğuştan hakkımız olan bireysel egemenliği koruyarak, hem toplumsal egemenliğe katılacağımız hem de özgür kalacağımız toplumsal yapı nasıl olmalıdır? Tüm romantizmine karşın Rousseau doğa durumu için ağıt yakmaktansa, dünya tarihini Fransız İhtilaline ve yeni bir çağa taşıyacak sosyal değişimlere kapı açıyor.
“Toplum Sözleşmesi’nin sırrı, hakların bütünüyle devredilmesi kavramında bulunabilir.”
-Louis Althusser-
“Rousseau’yu iki kelimeyle özetlersek; bu kelimelerden biri toplum sözleşmesi diğeri ise genel iradedir.”
-Alain Badiou-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.09.2020

toplum sözleşmesi

250 yıl önce yazılmış, " Haklı ve doğru bir toplumun temellerini atmaya çalışan bir düzen" ve inanın bu düzen hepinizi mest edecek. Yazar öyle güzel ele alıp ince düşünmüş ki her cümlede düşüncelere sevk ediyor. okumanızı tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.