57,8 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tongue Fu - Sözlü Dövüş Sanatı Kitap Açıklaması

 

Kung Fu'nun temel prensibini biliyor musunuz? Fiziksel bir saldırıyı etkisiz hâle getirip öz savunma yapmak, Kung Fu'nun temelinde yatan fikirdir. Sam Horn, Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı adlı kitabını tam da bu doğrultuda hazırlıyor. Karşı karşıya kaldığınız sözlü bir saldırı durumunda susmak ya da kırıcı sözler söylemek yerine kendinizi psikolojik olarak savunabileceğiniz tepkileri ortaya koyabilmeniz gerekiyor. Eser, aslında sözlü dövüş ortamında kendinizi nasıl güvende tutabileceğiniz hakkında öğretileri içermesinin yanı sıra istem dışı sözlü dövüş ortamına maruz kalırsanız zihinsel ve dilsel açıdan kendinizi nasıl savunmanız gerektiğini ustaca öğretiyor. Gelin, Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı'nın öğretilerini detaylarıyla inceleyelim.

 

''Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Günlük hayatta insanlarla iletişim kurmanın oldukça sıkıntılı taraflarıyla karşılaşabilirsiniz. Özellikle yakınındaki zor insanlara tahammül gösterebilmenin erdeminden çoğu kişi mahrumdur. Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı'nda sabırsızlığın empati yoksunluğundan kaynaklandığını belirten yazar Sam Horn, karşılaştığınız her zorlu iletişimde kolay yoldan sağlıklı iletişim kurabilmenize yardımcı oluyor. Dört ana başlık ve otuz farklı bölümden oluşan eser, karşılaşabileceğiniz zor durumlara sizi önceden hazırlayarak âdeta idman yaptırıyor. Toplam 289 sayfadan oluşan kitabın her sayfasında altını çizmek isteyeceğiniz pratik bilgiler saklı. Başlangıç noktasının kendiniz olduğunu söyleyen yazar; öncelikle sinirlendiğiniz, tahammül edemediğiniz, sabırsız olduğunuz durumların tespiti ile işe koyulmanız gerektiğini söylüyor. Sonrasında ise daha mutlu ve sağlıklı iletişim kurmanızda etkili olacak tavsiyeler veriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Sam Horn'un insanların öz güvenlerinin artması ve girişimcilik fikirlerinin çoğalması için kitaplar yazan bir iş insanı olduğunu biliyor muydunuz? Boyner Yayınları'ndan birçok kez baskısı yapılan Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı kitabının yazılış hikâyesi, Dr. Ray Oshiro'nun yazardan insanlara nasıl davranmak gerektiği konusunda halka açık bir atölye talep etmesiyle başlar. Seminere katılan bir emlakçı ile yazarın sohbeti sırasında seminerdeki öğretilerin dövüş sanatlarının temel öğretileri ile benzeştiğini fark eden katılımcı, bu benzerliği yazara aktarır. Bunun üzerine yazar, bunun bir sözlü dövüş sanatı yani ''Tongue Fu'' olduğunu söyler ve gelecekteki kitabına vereceği isim kafasında netleşir. Sonrasında yüzlerce seminer düzenleyen Sam Horn, katılımcıların öğrendikleri bilgileri yazılı olarak talep etmeleri ve çevrelerindeki insanlarla bu bilgileri paylaşmak istemeleri üzerine kitabın oluşum sürecini başlatır. Zülfü Dicleli tarafından Türkçeye çevrilen Tongue Fu-Sözlü Dövüş Sanatı, öğretileriyle fikirlerinizi olumlu yönde geliştirmenize yardımcı olur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Sam Horn'un dünyada ve Türkiye'de yine çok okunan eserlerinden olan 30 Adımda Özgüven ve İletişimin Altın Kuralları adlı kitaplarına da bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.07.2021

Davranış değiştiren fikirler

İletişim ve insan davranışları konusunda harika bir kitap Ve okumanızı tavsiye ederim.

10.12.2020

Tongue fue

Kişisel gelişim basamağında, mutlaka okunması gereken bir kitap.

02.12.2020

Tong fu

Harika bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.