34,85 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Timsah Park Kitap Açıklaması

 


Çağdaş Amerikan edebiyatının en parlak yazarlarından Karen Russell'ın kaleminden, büyük ses getirmiş, çarpıcı bir roman: Timsah Park! Yırtıcılarla güreşen bir anne, Kızılderili şefi havalarında bir baba, sivri zekalı bir ağabey, ruhlarla konuşan bir abla ve timsahlarla çevrili Ava Bigtree, zamana ve kayıplara karşı direniyor; Russell, Timsah Park'la yüreklere işleyecek bir romana imza atıyor. Timsah pençesi kadar yaralayıcı bir roman bu; hayatın tuzaklarına, uyanıkken görülen yanıltıcı hayallere ve çökmeye mahkum bir dünyada ayakta kalma savaşına dair... Florida'nın bataklıkları gibi inceden inceye büyülü, yaşamın kendisi kadar sürprizli ve mucizevi. Gösteri için hazır mısınız? Ön sıralarda oturanların ıslanması garanti!

"Russell okuyacağım bir saat uğruna timsahlar ve sıtmayla kaynayan bataklıkları aşmaya razıyım. Tıpkı Calvino gibi bir düş gücü, Tennyson gibi bir kulağı, Carson McCullers gibi bir kalbi ve Marianne Moore gibi bir gözlem yeteneği var; aslında, kimselere benzemeyen tuhaf, müthiş bir yazar Karen Russell, demek istediğim o."
-Rivka Galchen-

"Capcanlı bir anlatım, sayfalardan adeta dışarı fırlayacak kahramanlar, doludizgin bir roman."
- New York Times Book Review-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Timsah Park, iyi bir çıkış romanı. Özellikle Tim Burton'vari manzaralarıyla gotik yazını seven okuyucunun ilgisini çekecek, keyifle okunacak bir roman..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.07.2017

Ayrıntılarda boğulmak...

Enteresan ve merak edilesi bir dünya sunuyor Russel bize. Öykünün ilginçliğine rağmen betimlemelerin, metaforların yoğunluğu, anlatımın genelini esir almışlığı (özellikle Ava'nın dünyasında) takip zevkine biraz ket vuruyor gibi.

21.04.2015

Kararsız Kaldım

Hakkında güzel sözler duyduğum bir yazardı, hele Calvino´ya benzetilince hemen aldım kitabı. Ama zor okunuyor. Belki de o yüzden, yani ilmek ilmek dokunduğu için betimledikleri tıpkı bir film sahnesi gibi görsel olarak eksiksiz canlanıyor gözünüzün önünde . Anlatılan atmosferin ruh haline de tamamen kapılıyorsunuz. Yine de zor okunuyor... Oykü akmıyor sanki.. Ama kaleminin becerisine kuşku yok elbette..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.