22,1 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tiamat Kitap Açıklaması

 

“Başlangıçta her şey soğuk, boş ve anlamsızdı. Kutsal Rüzgâr sular üzerinde okşar gibi anaforlarla esiyor, güneş ve ayın, burçlar ve yıldızların henüz yaratılmadığı zifirî gecede, gözleri mucizevî bir dokunuşla açılmış halde bizzat kendini, yani
karanlığın yine ta kendisini gören kör tabiatı sanki teselli ediyordu.
Onun uyanıp cisimleşmiş hâli olan diğer çelik canavarın belirsiz silueti ise satıhtaki zayıf aydınlığın hemen altında âdeta kımıltısızdı.”

İhsan Oktay Anar’ın derin denizlerde kurduğu âlemde, o belirsiz, kımıltısız siluetin hem içinde hem dışında, olağanüstü bir hikâyede, hikâyeyiz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.04.2022

Muhteşem.

Böyle öyküler okurken tüm sorunları unutuyor, bir sonraki paragrafta yaşanacakların heyecanını yaşıyorum. Bitmesin istiyorum ama sonunu da merak ediyorum. İhsan Oktay Anar iyi ki var.

18.04.2022

Tiamat

Bir gemide görevli personel olmadan kitabı anlamak güç.Hikayedeki kurgu tamamen fantastik.Dili çok eski.Anlaşılır olmanın yolu sade dil kullanmak diye düşünüyorum.Gene de hikaye örgüsü çok başarılı.Aldus Huxley-George Orewell tarzı var yazarın.

18.04.2022

Beklediğimize değdi...

Kitabın her satırında 1981 Batı Almanya yapımı Das Boot filmi geldi gözlerimin önüne. İzlediğim en iyi gerilim filmlerinden biridir. İhsan Oktay Anar bu filmden esinlenmişmidir bilemiyorum ama kitabı bu yönüyle çok beğendim. Tabii ki yazar, filmden farklı olarak öyküyü fantastik öğelerle bezemiş. Bunun dışındaki her şey klasik bir İhsan Oktay kitabı olarak değerlendirilebilir. Zaten çok severek okuduğum bir yazardı, bu kitap hayranlığıma hayranlık kattı. Yaklaşık sekiz yıl bekledik ama değdi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.