3,5/5 - 57 Kişi Yorum Yap, Kazan!
6,3 TL
9,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 14 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Edebiyatımızın çınarı, büyük usta Yaşar Kemal'in Tek Kanatlı Bir Kuş kitabı, toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkunun destansı bir romanı.

Halkının neden terk ettiği bilinmeyen, gizemli karanlık bir kasaba, bu kasabaya atandığı halde gidemeyen bir posta müdürü, yalnızlığın timsali bir istasyon şefi, "Alamancı" bir genç kadın...Ve bütün fantastikliğine karşın son derece gerçekçi gelen bir dünya... Metafor mu? Alegori mi yoksa?

Şaşırtıcı ve çok katmanlı olay akışı, kişilerinin zenginliği ve derinliği, zaman zaman bir röportaj keskinliği kazanan masalsı diliyle tam bir Yaşar Kemal romanı.

Tek Kanatlı Bir Kuş'da toplumda bulaşıcı bir hastalık gibi yayılan korkuyu anlatan Yaşar Kemal, kitabın ana teması korku ile ilgili "Ben hep korkudan korktum. Korkudan çok korktum. Roman yazdığım zaman içimde bir korku istemezdim. O yüzden bu kitapta da korkuyu anlattım. Kayseri'de askerlik yaptığım kasabanın üzerinde büyük bir taş vardı ve bütün kasaba bu taşın üzerlerine düşeceğinden korkuyor, taşı üzerilerine düşmesin diye demir zincirlerle bağlıyorlardı. Madem korkuyorsunuz o zaman çekin gidin derdim. Seneler senesi bu korkuyu yazmak istedim" diyor.

Romanının başkahramanları olan Posta Müdürü Remzi Bey ve karısı Melek Hanım'ın çileli yolculuğundan ve o dönem için şartları çok daha ağır olan postacılık mesleğinden bahseden Yaşar Kemal, "O dönemde Anadolu'da postacıdan daha önemli bir kişi yoktu. Özellikle benim için postacı çok önemliydi. O zaman bana mektuplar geliyordu. Bu mektupları benden önce jandarmalar okuyordu. Bazen makale yazar gazeteye göndermek isterdim. Bu makaleler bazen gider, bazen de gitmezdi" diye ekliyor.

Yaşar Kemal'in 1960'ların sonunda yazdığı ve şimdi yayımlamaya karar verdiği Tek Kanatlı Bir Kuş romanı, okuru 1960'lı yılların Anadolusu'na götüren tarihi bir belge olmanın yanı sıra büyük ustanın edebiyatında önemli bir dönemi de gözler önüne seriyor.Sayfa Sayısı: 76

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Artık fantastik bir metni sadece fantastik olduğu için ya da gerçekçi bir metni sadece gerçekçi olduğu için okumamızı istemiyor sanki yayın dünyası. Belirsizliğe ne kadar sürüklenirsek o kadar çok okumak isteyeceğimizi düşünüyor. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%53,8
%11,5
%23,1
%5,8
%5,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.09.2015

Yorumlara rağmen..

Yorumlara rağmen kitabı alıp okumak istedim. Çok fazla olumsuz eleştiri vardı fakat kitap gerçekten çok güzeldi. ÿ"ya ben yaşar kemalin bir kitabını almıştım bir bakayım ne anlatıyorÿ" diyerek başladım okumaya ve bir solukta okudum,bitirdim. Çok sürükleyici ve çok güzeldi. Keşke daha uzun olsaydı.Tadı damağımda kaldı.

23.04.2015

yazık

Büyük beklentilere aldığım hüsranla sonuçlandı...elimde gelse iade ederdim.....sadece okumak için okuyorum derseniz tavsiye ederim.

21.01.2014

Tek Kanatlı Bir Kuş´a

Yaşar Kemal , şaşırtmak ve romanın uzun soluğunu kesmek için bu minik devi yazmış olmalı. Zira beğenilmeme ya da ben onu anlamama olarak tanımlıyorum ÿ; Nedeni bariz bir beklenti yumağı. Romanın devasa bir akışını bu kitapta aramak saçmalık olur çünkü bu eser bir romandan çok daha fazla açık pencereler bırakıyor. Bu da romanın tahmin edilemez ve sıradışı oluşunun dinamikliği sağlıyor. Karakter , doğa ve hikayenin zaman tasvirleri kusursuz. Yaşar Usta´nın ölmez eserlerinde biridir çünkü aslında 76 sayfada bittiğini sandığımız hikaye hala devam etmekte. Saygılar.  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız