28,6 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tarihin Süzgecinde Çağlar Boyu Din Kavgaları Kitap Açıklaması

 


Allahın indirdiği Din ile İnsanların Uydurduğu Din, Dindarlık ve Dincilik, Kuranın Hurafelerle Savaşı kitaplarının yazarı Halit Bülbül, bugünü anlamamıza hizmet edecek tarihte yaşanmış din kavgalarını ele alıyor. Herkesin anlayabileceği bir dille okura yeni bir pencere açıyor. Tarih boyu her dine özellikle de ilahi dine, en büyük düşmanlık kendi içinden gelmiştir. Bu islam dini için de böyle olmuştur.

Dindarlık görüntüsü ile dinin yasakladığı her kötülük yapılmıştır. İnsanların malları, canları, hatta namusları bu tehlikeye maruz kalmıştır. Bu kitapta günüzmüzden binlerce yıl evveline, adeta zaman tüneline girip hayalinizde canlandırdığınız ve adeta bugünlerle binlerce yıl öncesini buluşturacağınız anektodlar bulacaksınız. Mısırdan, Babilden Sümerden Akaddan, Romadan Persten birçok pencere açmaya çalıştık. Emevi, Abbasi, Selçuklu dönemlerinde onlarla bugüne bakacağız.

Kısacası , bu kitapda insanlık tarihi boyunca, günümüze kadar geçen önemli olaylara işaret edip konuları güncellemeye, bugün bizimle olan ilgisini kurmaya çalıştık.
(Tanıtım Bülteninden)Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğu Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.