4/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 403

İlk Baskı Yılı : 2005

Dil : Türkçe

"İddialı ve sürükleyici... Bernstein bizlere, insanlığı batıl inançların ve kaderciliğin boğucu hakimiyetinden kurtaran gerçek hümanistler olarak gördüğü, kendilerini olasılık hesaplarına adamış ... Tamamını gör

Tükendi

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


"İddialı ve sürükleyici... Bernstein bizlere, insanlığı batıl inançların ve kaderciliğin boğucu hakimiyetinden kurtaran gerçek hümanistler olarak gördüğü, kendilerini olasılık hesaplarına adamış bilim insanlarıyla muazzam bir buluşma ayarlamış."
- New York Times-
"Olağanüstü sürükleyici ve bilgilendirici bir kitap."
- Wall Street Journal-
"Ele aldığı konunun tümüne vakıf ve tümünü veren canlı bir kitap... Tanrılara Karşı, bir soruyla yola çıkıyor ve yanıtını üretiyor.
- Business Week-
"Okunmayı muazzam hak ediyor ve kesinlikle çok okunacak."
- The Economist-
"İnsanların dünya ile ilgili düşünce biçimlerini sonsuza dek değiştirebilecek büyüleyici bir kitap."
- Worth-
Bu kadar merkezi önemde, böylesine çekici ve heyecan veren bir kitabı başka biri yazamazdı.
- Robert Heilbroner-
Worldly Philosopher's kitabının yazarı.
Muhteşem tarih bilgisi ve riskin günümüzdeki görünümleriyle ilgili olağanüstü bilgi birikimiyle Peter Bernstein, bizi Tanrılara Karşı ile buluşturuyor. Finans dünyasına böyle bir şey bu yıl ve sonsuza dek gelmeyecek. Sözlerimi özenle seçiyorum: "Hiç kimse kaçırmamalı."
- John Kenneth Galbraith-
Harvard Üniversitesi Ordinaryüs ProfesörüSayfa Sayısı: 403

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Scala Yayıncılık

 

Puanlamalar

%90,9
%9,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.12.2015

finansal risk

kitap finans, ekonomi gibi sektörlerde çalışanlara daha çok hitap ediyor. kapak resmi biraz aldatıcı, ciddi bir ekonomi kitabı bu.

25.05.2015

riskin matematiği

risk ve matematiğini, bugün vefat eden John Nash gibi konuyla ilgili birçok bilimadamının farklı bakış açılarıyla anlatan, defalarca okumak istediğim bir kitap. özellikle davranışsal finans ile ilgilenenlere tavsiye ederim.  

07.01.2009

Finansçıların muhteşem yaşamları

Finans demek matematik demek... Aslında kitap matematik ağırlıklı olasılık kuramına hizmet edenleri aktarıyor size. Ama çok muhteşem bir dille sunuyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Kumar ve zar oyunlarından Mendelbort´un fraktal geometrisine kadar zeka dolu bir filmin kahramanlarına tanık oluyorsunuz. Adına yakışan olağanüstü bir kitap...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız