87,6 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tanrılar Okulu Kitap Açıklaması

 

Kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak bir haritaya ve bu haritanın kullanım kılavuzuna ihtiyacınız mı var? Stefano D’Anna, Tanrılar Okulu’nda gerçek olmayan her şeyden kaçış planını okurlarıyla paylaşıyor. Bir ebedi metin olarak zamansızlığı vurgulayan kitap; varoluş üzerine yazılmış kurgusal ve felsefi bir otobiyografi sayılabilir. Çoğu insan gibi iş, ev ve sosyal hayat arasında sıkışıp kaldığı sırada karşısına çıkan Dreamar ile başlayan kendini gerçekleştirme yolculuğunda düş kurmanın hayatını iyileştirdiğini fark eden Stefano D'Anna’nın yaşam hikayesi, sizin de yolunuzu aydınlatabilir. Gerçekleştirilecek düşü olanlar ve bu düşe inananlar için bir “oluş” kitabıdır Tanrılar Okulu.

 

“Tanrılar Okulu“ adlı kitabı neden okumalısınız?

Kendisinin gözlemcisi olmak, kendini düzeltmek ve kaderini değiştirmek isteyen bütün insanlar için yazılmış Tanrılar Okulu, hayatın tam orta yerinden başlıyor. Stefano D’Anna, ihtiyaç duyduğu bir anda Dreamer ile karşılaşıyor ve onun sayesinde "düşleyen" olmayı deneyimliyor. Düşleyerek yaşamak, bir süre sonra düşlenen şeyi yaşamaya dönüşüyor. O halde size bir soru, Dünya sizce nasıl bir yer? Bu sorunun yanıtını yalnızca siz bilebilirsiniz çünkü Dünya siz onu nasıl düşlerseniz öyle bir yer. Tanrılar Okulu, bir şey öğretme niyeti taşımadığı gibi herhangi bir fikri dayatmaya da çalışmıyor. 474 sayfalı bilgelik kitabı, okurlarına açık ve net anlatılmış 10 bölüm ve her bölüm içinde olgunlaşan bir yaşam planı veriyor. Stefano D’Anna’nın birey olma yolunda yaşadığı deneyimleri hikâyeleştirdiği ve adına “bireysel devrim” dediği gerçekleri okurken bir not defteri ve kaleme ihtiyacınız olabilir.

 

Bunları biliyor muydunuz?

İtalyan asıllı bilgi çağı filozofu, sosyolog ve yazar Stefano D’Anna’nın 2002 senesinde ilk olarak İtalya’da yayınlanan Tanrılar Okulu kitabı; 2004 senesinde Türkçeye çevrilerek çok satanlar listesinde yerini alır. 12 dile çevrilen kitabın Türkiye’de yayın hakları Sinedie Yayınları'na ve İngilizceden çevirisini yapan Nehir Ötgür’e ait. 2013 yılında kardeşi Ellio D'Anna, kendisine dava açarak kitabı yazan kişinin kendisi olduğunu iddia etse de mahkeme Stefano D'Anna'yı haklı bulur. Bu dava sürecinden sonra 2014 yılında 65 yaşındayken vefat ettiğinde arkasında çok satan kitapları, liderlik okulu öğrencileri ve sayısız makalesi kalır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Tanrılar Okulu'nun Dreamer'ı gibi her insanın içinde var olan gerçekliği uyandırmak ve kişisel dönüşümünüzü hızlandırmakla ilgileniyorsanız karanlık taraflarınızı bulup özgürleşmenizi sağlayacak Don Miguel Ruiz imzalı Dört Anlaşma ve küçük değişiklikler yaparak büyük sonuçlar elde edebileceğinizi gösteren James Clear imzalı Atomik Alışkanlıklar eserleri de sizin için ilgi çekici olabilir.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.04.2022

Dreamer Usta hayatın kendisi

Mükemmel

22.09.2021

Okumak için sabırsızlanıyorum.

Okumak için sabırsızlanıyorum.

15.05.2021

Okumak icin sabırsızlanıýorum.

Okunması gereken bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.