4/5 - 26 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,11 TL
27,78 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kur'an, deizmi teşvik eden bir kitap değil ama ona kapı aralayan bir kitaptır. Deizmin aynı anda hem felsefî hem de teolojik karakteri bu inancın Tanrı dışında insanüstü tanımamasıdır.

Deizmin bu temel karakteri onun kutsal kavramını da etkilemiştir. Deizmin kutsalı ne dindir ne ilham ne havra ne kilise ne de cami. Onun kutsalları akıl, bilim ve ahlaktır. Dincilik bu temel değerleri tarih boyunca yıkan, işlemez hale getiren, hatta onlara savaş açan temel musibet olduğu için deistler dine hayatlarında yer vermemişlerdir.

Deistler bilmişlerdir ki, Tanrı dışında insanüstü tanıdığınızda bunun arkasından sadece peygamberler değil; evliya, ermişler ve daha bilmem neler insanüstü varlıklara dönüştürülerek birer yedek ilah halinde insan hayatına musallat edilecektir, edilmiştir. Akıl dışında kutsal tanımanın sonucu ise aklın hayatın dışına itilmesi, onun yerini kutsallaştırılmış birtakım adamların ilhamların, rüyalarının alması olacaktır.

Tarih, özellikle dinler tarihi deistlerin bu iddialarını (veya öngörülerini) tamamen doğrulamıştı. Ve doğrulamaya devam etmektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 332

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeni Boyut

 

Puanlamalar

%76
%12
%12
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.07.2019

bu konulara İlgi duyanlar için okunması gereken bir eser

Yaşar hocanın ilk okuduğum kitabi. bilmediğim bir çok şeyi açık açık anlatmış. Geçmişten günümüze dinin nasıl değiştiğini,doğru bilinen yanlışları ve aslında kendimize sormaya çekindiğimiz bazı soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir eser.

06.04.2018

Mükemmel

Yaşar hocaya bu zamana kadar hep ön yargı ile bakmıştım. bu kitapda okudugum ilk kitabı ve daha önce okumadığım için pişmanım. yazar çok net ve kendinden emin bir temele dayanan bilgiler vermekte. yanlış bilgiğimiz bir çok bilgiyide yüzümüze yüzümüze vurmakta. okunmasını tavsiye ederim.

14.08.2015

tam yerinde ve zamanında bir kitap

insanın kafasında kendiyle çelişmesine sonuç getiren müthiş bir eser

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız