20,0 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tahir ile Zühre Kitap Açıklaması

 

“Türk Kültürü ve edebiyatı tarihinde Türklerin eski inançlarını da bulmak mümkündür. Deyimler, şiirler, atasözleri, destanlar gelenek ve görenekler aslını da koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Elinizde tuttuğunuz bu kitap o destanlardan biridir ve adı Tahir ile Zühre’dir.”
 
  “Bazı destanlarda âşık maşukuna kavuşamaz, bazılarındaysa seven yürekler sevgilisine kavuşurlar. Yine de bu kavuşma için bu yolda çeşitli zorluklar çekerler. Bu sebeple olmalı ki âşık tüm zorlukları kahramanca aştıktan sonra destan güzelleşir.”
 
  “Türk toplumlarında kadınlar; savaş meydanlarında erlerinin, babaları ve kardeşlerinin arkasında direnip kendi varlıklarını müdafaa etmişlerdir. Bu hareketler başka milletleri şaşırtıp hayrete düşürmüştür ve Türk ulusunun karşısında hiçbir devlet ve millet kazanamamıştır. Tarih boyunca en büyük imparatorlukların Türklere ait olmasının sebebi budur.”
 
Tahir ile Zühre destanında ‘Kadınlar Ordusu’nun önemli katkıları ile Türk Kadınlarının gücü de gözler önüne serilmektedir. 
 
“Tahir mirza der özü;
Âleme şems olup sözü.
Zühre; Hatem Sultan kızı,
Salıp çölden çöle beni.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.