3,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap
32,83 TL
50,5 TL %35
Standart Teslimat : 01 Şubat - 05 Şubat
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sunset Park Kitap Açıklaması

 


Brooklyn, Paul Auster'ın her köşesini özümsemiş olduğu kendi coğrafyası. Son romanı da, Florida'da başlamakla birlikte yine gelip Brooklyn'in Sunset Park semtinde düğümleniyor. Çocukça bir ağız dalaşının kaldırılamayacak kadar ağır bir vicdan yüküne dönüşmesi sonucunda, doğup büyüdüğü yerden, içinde yetiştiği ortamdan, ailesinden ve arkadaşlarından, kendi geçmişinden ve hatta geleceğinden kaçan bir gencin acılı öyküsü. Pişmanlık, avarelik, aşk, umut kıvılcımları, günlük yaşamın çetin koşullarında bulunan geçici çözümlerin bir araya getirdiği kişilerin dayanışması... Bu kişilerden her birinin kendi kişiliğinin penceresinden dünyaya bakışı... Sunset Park, Paul Auster'ın bütün diğer kitapları gibi bir solukta okunacak bir çağdaş edebiyat başyapıtı.

"Tutkulu bir edebiyat... Yaşadığımız zorlu ve belirsizliklerle dolu çağda, Auster bize aşkın, sanatın ve her şeye rağmen hayatta kalabilmenin mucizesini anlatıyor."
Donna Seaman, Booklist

"Auster'dan yine ustalıkla yazılmış bir metin... Sevginin gücüne, kaybetmenin acısına, pişmanlığın ve öfkenin yarattığı dinmek bilmez sızıya dair unutulmayacak bir hikâye."
Jane Ciabattari, New York Times Book Review


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 226

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paul Auster'ın Kış Günlüğü
Okur Notu (Selgin Biber)

Sunset Park ’ı okuduktan sonra yazarın zamanının azaldığı konusunda telaşa kapıldığını hissetmiştim.Yanılmamıştım, yazar ömrünün kışına girmişti ve benim için Paul Auster’ın kitaplarını o daha buralardayken yeniden okuma zamanı gelmişti. Yalnızlığın Keşfi ile başlamalıydım.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap

Oylum Yılmaz

İnsan ruhu, geçmişi ve geleceği içinde taşıdığı kadar yaşar. Ve bunu tarih algısı gibi dikey bir çizgi halinde değil, kat kat, iç içe, üst üste homojen bir şekilde yapar… Mistik olan da, büyülü olan da bu değil midir, ruhu bedenimizden ayrı bir varlık olarak zannetmemizin sebebi bu değil midir? Tüm zamanlar düşüncesi bir yana, yakın geçmişin şekillendirdiği bir bilincin, bu  an’ı ve yakın geleceği şekillendireceği bilgisi, sanat için de, edebiyat için de sanırım en temel çıkış noktalarından, ilham kaynaklarından biri. Paul Auster da bu kaynaktan faydalanan edebiyatçıların önde gelenlerinden. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%28,6
%61,9
%9,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.04.2013

..

Yazarın üslubu, kurgusu, hayal gücü insana yeni lezzetler sunuyor tabi okur sabredip sonuna ulaşmayı beklerse. Okunmasını zorlaştıran bir durum söz konusu ki cadde, sokak, cafe, park, semt isimleri ile daha pek çok ayrıntı hiç yorulmadan romana dahil edilmiş. Bir süre sonra bunlar zihni yoruyor. Ee hepimiz de Brooklyn´de yaşamıyoruz ki. Fakat eserin Brooklyn üzerine yoğunlaşmış olması bunu anlaşılır kılıyor.

28.07.2012

yorum

Düşmeyi ve ardından güç toplayıp yeniden hayata dönmeyi anlatır. TCK 301. maddeye atıfta bulunması etkileyici... Okunmaya değer klasik bir Paul Auster kurgusu...

19.01.2011

Paul Auster ve kurgu üzerine

Paul Auster kurguları, yüksek enerjiyle başlayıp, kitabın bir yerinde ana hattan sapıp durağanlaşabiliyor. Sunset Park da bu şekilde ilerliyor, bu noktada kitaptan sıkılıp bırakmamak, kurgunun çözülmesini beklemek gerek. Zira kurgunun enerjisi tekrar yükseliyor ve düğüm çözülüyor. Bana ulaşan kitabın son 20 sayfasında dizgi hatası vardı, umarım seri bir hata değildir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.