75,6 TL
Standart Teslimat : 09 Aralık - 12 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sui Generis KPSS Hukuk Soruları Kitap Açıklaması

 


Sui Generis KPSS Hukuk Soruları, çoğunluğu akademisyen olan kendi alanlarında uzman hukukçular tarafından hazırlanmış özgün sorulardan oluşmaktadır. Her bir bilim dalına ait soruların ayrı ve yetkin yazarlarca özgün bir şekilde üretilmesi ve günümüze kadar gerek KPSS alanında gerekse kurum sınavlarında sorulan soruların bilimsel bir süzgeçten geçirilmiş olması bu çalışmanın önemli bir ayrıcalığıdır. Çalışmayı diğerlerinden ayıran bir diğer özelliği ise her bir bilim dalının konu bazlı ele alınmış olması ve ayrıntılı cevaplar içermesidir. Bununla, adayın genel eserlerden elde ettiği bilgileri konu konu hazırlanan sorularla tekrar edebilmesi ve diğer eserlere başvurmaksızın hemen devamında tatmin edici bir cevaba ulaşabilmesi amaçlanmıştır. Çalışma, KPSS ve kurum sınavlarında çıkabilecek tüm kamu hukuku ve özel hukuk sorularını kapsamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1248

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Sayfa

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.10.2013

YANLIŞLIKLAR VAR

Anayasa Hukuku kısmında şuana kadar birkaç tane yanlış bilgi tespit ettim. Örnek bir hatadan bahsedersekÿ; 1- DPT ilk defa 1961 Anayasası´nda yer almıştır.Ancak Sui Generis´te 1982 Anayasası diyor (3.Bası Soru 8-9)
2- Anayasanın başlangıç metni, kenar başlıklarının aksine anayasaya dahildir. Bunu da Anayasa bizzat kendisi 176. madde ile açıklıyor. Ama Sui Generis kitabınızda dahil değildir diyor (3. Bası - Soru 15).
Yayınevinin sitesinden bir mesaj gönderdim kendilerine, ancak ne zaman geri dönüş yaparlar bilemiyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.