4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
26,04 TL
31,0 TL %16
Standart Teslimat : 20 Ocak - 24 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Suçlar ve Cezalar Hakkında Kitap Açıklaması

 


Suçlar ve Cezalar Hakkında kitabıyla ceza hukuku alanında bir çığır açan Beccaria şöyle diyor: "Bir cezanın, bir ya da birden çok kişi tarafından bir yurttaşa karşı uygulanan kaba bir güç, şiddet olmaması ve sayılmaması için, her şeyden önce kesinlikle herkese açık, çabuk, kaçınılmaz, belli koşullarda olabilir yaptırımların en ılımlısı ve en azı, suçların ağırlığıyla orantılı ve yasalar tarafından belirlenmiş bulunması zorunludur."

Türk hukukçusu, Beccaria'nın Suçlar ve Cezalar Hakkında adlı anıt yapıtını her zaman kolayca ulaşabileceği bir yerde, hatta elinin altında bulundurmalıdır. Tıpkı bir sözlük gibi, bir ceza yasası gibi... Çünkü bu yapıt, ceza yasalarının bir ilkeler sözlüğüdür. Hem de vazgeçilmez bir sözlüğü... O açıdan, tarihin dışına düşmüş Türk hukukçusu onun içine girmeli, gerçekleri oradan görmeli ve uzun uzun düşünmelidir. Kim ki bunu yapar, ceza hukukuyla buluştuğunu değil, onu yeniden keşfettiğini görür.
(Tanıtım Bülteninden)



Sayfa Sayısı: 222

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi
Puanlamalar
%61,5
%15,4
%7,7
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.09.2020

iyi

hukuk okuyan biri için gerekli bir kitap. Bana da çok şey katacağına inanıyorum.

09.07.2019

Gayet İyi

Ceza hukuku ilkeleri noktasında özet niteliğinde, konuyu hukuki boyutta boğmadan aktarmış bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.