Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Statü Endişesi, hepimizin içini kemiren ancak pek nadir ifade edebildiğimiz bir korkuyu su yüzüne çıkarıyor: Başkalarının bizim hakkımızda ne düşündüğü korkusu ve başarısızlığımızın toplum tarafından acımasızca yargılanacağı hissi. Bir başka deyişle, evrensel bir endişeye, statü endişesine ayna tutuyor.


 


Alain de Botton, yine zarafet ve incelikle statü endişemizin nereden kaynaklandığını ve onu yenmek için neler yapabileceğimizi anlatıyor. Felsefecilerin, sanatçıların ve yazarların yardımıyla, statü endişesinin tarihsel öyküsünü ve tarih boyunca bu endişeyi yenmeye çabalamış hareketleri inceliyor. Toplumun acımasız yargılarına karşı kalkanlar edinen ve bu yolla mutluluğa ulaşmaya çalışan yalın ayaklı filozofların, üstsüz bohemlerin, komedyenlerin, şair ve ressamların bir resmigeçidini sunuyor okura.


 


Sonuç: Bu kitap yalnızca eğlendirmiyor, düşüncelerimizi de kışkırtıyor. Felsefenin yardımıyla toplumsal kaygılarımızdan kurtulmamızı sağlarken yürekleri hafifletiyor. Kitabı okuyanlar, belki yıllardır ruhlarını kemiren statü endişesinden arınmış olacaklar.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%56
%36
%4
%0
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.06.2020

Başypıt

Keyifle okurken sarsılmak duygusunu ilk tattığım eserlerden. Epikuros kısmını aşmak zor.

26.05.2020

statü endişesi

Yazarın kitapları arasında en çok beğendiklerimden biri. Size kesin bir çözüm sunmuyor fakat statü endişemize farklı taraflardan bakıp daha yaşanılır bir hayat için seçenekler sunuyor.

16.05.2020

İnsanı anlama

Alain de Botton'un diğer eserlerini okudum. Kendine has bir anlatımı var ve çok güzel. Sıradan olayların detaylarındaki incelikleri ortaya çıkarmada çok usta. Onu okuyunca etrafınıza daha dikkatli bakacağınızdan eminim ve hararetle tavsiye ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.