57,8 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sosyoloji Kitap Açıklaması

 


Sosyoloji, insanın yaşamıyla ilgilenen geniş kapsamlı bir alandır. İnsanlar başkalarıyla toplumsal bağları olmadan, çocuk olarak gelişemez ya da yetişkin olarak varlıklarını sürdüremezler. Bu nedenle tüm insanlar bir topluma aittir ve toplum insanın var olabilmesinin en belirgin koşuludur. Anthony Giddens Çağdaş sosyolojinin en önemli isimlerinden Anthony Giddens tarafından hazırlanan bu kitap, sosyolojiye giriş niteliği de taşıyan kapsamlı ve ilgi çekici metinlerden oluşuyor. Toplumsal alanda karşılaştığımız pek çok olguyu, dünya çapında eğilim toplumsal yaşamımıza etkilerini sosyolojinin kendine özgü bakış açısıyla irdeliyor. Yirmi bir temel başlıktan oluşan Sosyoloji: Başlangıç Okumaları, çağdaş sosyolojik düşünce üzerine bilgi edinmek isteyen herkes için temel bir kaynak niteliğinde.Sayfa Sayısı: 584

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.10.2021

Sosyolojiye temelden giriş

Sosyoloji hakkında temel seviyede bir kitap. Bu konuya meraklı olanlar ve nereden başlaması gerektiğini bilmeyenler için ideal. Çevirisi de başarılı. Sıkılmadan okuyabilirsiniz.

23.01.2016

Şarkiyatçılık (oryantalizm)

Düzenleyici olan Antony Giddens´ın seçtiği ve düzenlediği yazıların, araştırmaların bir derlemesi olan bu kitap üzülerek belirtmek gerekir ki insanın toplum bilim hakkındaki görüşlerinin yanlı olduğunun acı bir kanıtıdır. Özellikle İslam ve Müslüman toplumlar ile doğu kültürleri hakkında sunulan bilgiler, son derece yetersiz ve yalnızca olumsuz yönlerin seçilerek sunulmasına dayanan yanlı bir anlatıma dayanmaktadır. Bu konuda Z. Fahri Fındıkoğlunun -son derece eski ve ağır bir dille- 60larda yazmış olduğu 2 ciltlik ÿ"içtimaiyatÿ" adlı yapıtı güncel olmasa bile daha başarılı ve yeterli bilgiler sunmaktadır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.