0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
26,6 TL
35,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Mayıs - 22 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sosyal Demokrasinin Geleceği Kitap Açıklaması

1955'te yapılan birleşme kurultayı sonrasında SHP, 1992'de yeniden açılan CHP içerisinde eridi. Bu yeni yapılanmanın sosyal demokrat değerleri savunmadaki boşluğunu görev bilen kadrolar bir dergi etrafında toplandı. Onlara göre sosyal demokrasi doğru bir ideolojiydi. Tartışmalı, Türkiye'nin sorunlarına çözüm geliştirmeli, kitlelere ulaşılmalı, memleket hak ettiği çağdaş, demokrat bir anlayışla yönetilmelidir.

Sosyal Demokrat Değişim (SDD) dergisi yayın hayatına Mart 1996'da başladı. Nisan 1991'de yayın hayatını durdurana kadar tam 19 sayı yayımladı.

Askeri rejimlerin baskısı altında seslerini yükseltmekten kaçınmayan korkusuz aydınlarımızın söylem ve düşüncelerinin yeniden hatırlanmasının zamana uygun düştüğü ve bu yazılardaki değerlendirmelerin ülkemizde ergeç kurulacak "insanca ve hakça bir düzen" için ideolojik taban oluşturulmasına katkıda bulunduğu düşüncesiyle seçtiğimiz yazıları yeniden vatandaşlarımıza sunmak istedik.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.