40,15 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Son Adanın Çocukları Kitap Açıklaması

 

Uzun süre etkisinde kalacağınız bir roman olan Son Ada'nın Çocukları, oldukça yaratıcı bir konuya sahip. Çocuk kitabı kategorisine de giren eser, her yaş grubu tarafından okunabiliyor. Eser, cennet gibi bir adada huzurlu ve sakin bir yaşam süren ada halkının bir gazete ilanıyla aniden değişen hayatını ele alıyor. "Son Ada" romanında olayları adada yaşayan yetişkinler üzerinden ele alan Livaneli, bu kez yaşananları çocukların gözünden anlatıyor.

 

“Son Ada'nın Çocukları” adlı kitabı neden okumalısınız?

Her şeyin sevgiyle başladığını söyleyen Zülfü Livaneli, Son Ada'nın Çocukları adlı romanında insanların birbirine ve doğaya duyduğu sevginin önemini anlatıyor. Sade bir dile ve akıcı anlatıma sahip olan eser, 10 yaş üzerindeki tüm okuyuculara hitap ediyor. Yetişkinlerin de zevk alarak okuyacağı sürükleyici bir hikâye olan Son Ada'nın Çocukları, ada sakinlerinin kimsenin bilmediği sessiz ve güzel adanın keşfedilmesinden duyduğu endişeyi ele alıyor. Romandaki olaylar adada yaşayan bir çocuğun kaleminden aktarılıyor. Tüm çocukların keyifle okuyabileceği eserde insanların doğanın dengesini bozduğunda neler olabileceği konusuna değiniliyor. Livaneli bu eserinde genç yaştaki okurlarının sorgulama ve sorun çözme yeteneğini keşfetmesini sağlıyor. Yazar, iyiliğin kötülük karşısında galip geleceğine inanmanın önemini de vurguluyor. Son Ada'nın Çocukları romanında sakin bir yaşama alışkın olan ada çocuklarının adaya yeni taşınan komşularına karşı verdiği mücadelenin sürükleyiciliğine kapılabilir, bu baskıcı ve acımasız kişiye karşı direnişlerini görebilirsiniz. Romanı okurken özgürlük mücadelesinden vazgeçmeyen ada sakinlerinden ve çocukların hikâyesinden ilham alabilirsiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Eserleri 40’tan fazla dile çevrilen Livaneli, birçok farklı alanda eser sahibi olan büyük bir sanatçı. Müzik, film ve edebiyat alanında başarılarıyla dikkat çeken, siyasetle de ilgilenmiş olan yazar; zaman zaman gazetelerde köşe yazarlığı da yapar. Kültür ve sanat alanında ülkenin tanınmış isimlerinden olan Livaneli, uluslararası alanda birçok ödüle layık görülür. Son Ada'nın Çocukları, çocuk ve yetişkinlere yönelik birçok romanı olan yazarın en çok okunan eserlerinden biri. Resimleriyle çocukların ilgisini çeken eserin çizimleri, Tunç Atalay’a ait. Son Ada'nın Çocukları, İnkılap Yayınevi etiketiyle ilk baskısını 2020 yılında yapar. Roman, 164 sayfadan oluşan ince hacimli bir kitap olması sebebiyle kısa sürede okunabilir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Ada hayatında yaşanan olayları yetişkin gözüyle tekrar görmek isteyen okuyucular, yazarın Son Ada adlı kitabını okuyabilir. Ayrıca yine bir çocuğun ana kahraman olduğu Şapka adlı Zülfü Livaneli eserini de beğenebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.12.2020

.

Okuduğum en iyi çocuk kitabı olabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.