41,6 TL
Standart Teslimat : 30 Haziran - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Solgun Ateş Kitap Açıklaması

 


Çok zordur konuşmak sevgili ölülerimizle, rüyalardan bildiğimiz üzere! Endişemizi, kırılganlığımızı, utancımızı görmezden gelirler. Artık eskisi gibi olmayışları insana fena koyar. Uzak bir savaşta ölen okul arkadaşımız, şaşkın değildir bizi kapısında görmekten; işaret eder biraz kaygısız, biraz kederli, bodrum katı odasındaki su birikintilerini.

Nabokov dilimizi kullanmayı ve dönüştürmeyi seçmekle, hepimize şeref bahşetmiştir.
-Anthony Burgess-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.12.2019

Şiirin romanı

Nabukov'un kısaca "zeki" olarak tanımlanan edebi tarzı, türler arasının grift doğasıyla birleşiyor ve daha okurken gelecek okumalar için heveslendiriyor..

03.04.2019

Nabokov okumak

Solgun Ateş, okuduğum en zor kitaplardan biriydi. Üstelik Ulysses' i okumuş biri olarak söylüyorum bunu. Yazarın kelimelerden bir bina kurup sizi de içine kitlediği hissine kapılıyorsunuz. Kitap baştan sona göndermelerle dolu, bir karaktere, bir yazara, bir kitaba... Sürekli elinizin altında telefondan kontrol yaparak ilerliyorsunuz. Kitapta amaçsız olan hiçbir şey yok, içine bir girdiğiniz zaman her şey yerli yerinde ama yolu bulmak çok zor... Ancak kesinlikle çabaya değen bir kitap bu. Üşenmeden, gerçek bir Don Kişot edasıyla silahları kuşanıp başlayın okumaya, zor kitaplar her zaman daha çok şey katar size. .. Ayrıca benim bu kitabı bulmam çok sevgili Oğuz Atay'ın hayatını öğrenmeye çalışırken oldu. Oğuz'un hayatını ve eserlerini en çok etkileyen kitaplardan birisi bu.

09.11.2015

Başyapıt!

Solgun ateş, çok zeki bir yazar işi. Nabokov´un farklı kişilikler (mahlaslar) altında yazdığı üç bölüm (Önsöz, dört bölüm 999 mısralık şiir, dipnotlar) ile dizinden oluşmakta.

Roman, kurgusal olarak oldukça farlı kurgulanmış. Okuru, dikkatli, tekrarlı, çevrimsel bir okumaya davet ediyor. Kesinlikle birden fazla (3-4) ayraca ihtiyaç var. Ayrıca, etnin
Kitabın çevirisi çok başarılı da olsa, böyle bir kitabın çevirisini yapmaktaki güçlük nedeniyle, çevirmenin de kitaba eklediği çok sayıda dipnot bulunuyor.

Solgun ateş yayınlandığı 1962 yılından beri çok tartışılmış, daha ilginci halen de tartışmalar devam etmekte. İnternet üzerinden, ya da Goodreads´den çok keyifli, dipnotlu, ÿ"Nabokovyenÿ" eleştiriler de, kitabın çevresini zenginleştirmekte.

Zor, ama oldukça keyifli bir okumaya, Solgun Ateş´in edebi göndermelerinin peşinden gitmeye hazırr olduğunuzda, kitap sizi bekliyor olacak. Keyifli okumalar...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.