4/5 - 37 Kişi Yorum Yap
7,2 TL
12,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 01 Haziran
Standart Teslimat : 03 - 06 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Platon (MÖ yaklaşık 428-MÖ yaklaşık 348): Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia'nın kurucusu ve hocası Sokrates'i konuşturduğu diyaloglarla felsefeyi yazıya en iyi aktarmış ustalardan biridir. Bu kitapta birbirini tamamlayan dört diyalog yer almaktadır. İlk diyalog olan Euthyphron'da yargılanışının öncesi anlatılır ve dinsizlikle suçlanan Sokrates'in inançları hakkında bilgi verilir. Sokrates'in Savunması'nda ise yargı süreci anlatılmaktadır. Kriton'da hüküm sonrası anlatılır, bir yurttaşın saygı duyması gereken ilkeler tartışılır. Platon'un en şiirsel eserlerinden biri olan Phaidon'daysa Sokrates'in son günü anlatılırken ruh hakkındaki düşünceleri yansıtılmaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 261

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%59,5
%24,3
%8,1
%5,4
%2,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.05.2020

Güzel Çeviri

Sokrates'in son günlerini, ölüme bakış açısını merak eden herkese öneririm. Size de ölüme karşı değişik bir bakış açısı kazandıracaktır.

11.07.2019

Bir Başkaldırı

Kavramların tane tane yorumlanması ve karşıtlarıyla birlikte iç içe geçmiş diyaloglar süzgecinden arta kalanlarla kitabın sonuna geldiğinizde oturup düşünüyorsunuz... Felsefe yapmayı amaç edinmiş olmaktan ziyade yaşamın amacını felsefe olarak tanımlayan Sokrates hakkında söylenenleri önemsemek yerine ''gerçekten yaşadıysa?'' diye düşünüp bir an evvel okunması gereken önemli bir eser, vakit kaybetmeyin..

04.12.2015

Yeni ve Mükemmel Bir Çeviri

Eser hakkında söze gerek yok. İnsanlık tarihinin belki de en önemli 2-3 eserinden biri kuşkusuz. Çeviri hakkındaysa söylenecek çok şey var. Daha önce pek çok kez çevrildi dilimize, hepsi de güzel çeviriler. Ancak bu çeviri nispeten çok daha yeni bir çeviri. Çevirmen sahaya hakim, dil okunaklı ve anlaşılır.Nihayetinde felsefi bir metin, buna rağmen son derece anlaşılır bir dil kullanılmış. Öte yandan çevirmenin kendi notları son derece detaylı ve bilgilendirici. Daha önce bir kaç kez okuduğum bu meşhur ´´savunmayı´´ adeta yeniden keşfettim bu notlar sayesinde. Daha önce okumuş da olsanız mutlaka almanızı ve okumanızı öneririm. Her kitaplıkta bulunmayı hak eden bir eser ve çeviri.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız