13,9 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sokrates'in Savunması - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 


Platon (MÖ yaklaşık 428-MÖ yaklaşık 348): Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia'nın kurucusu ve hocası Sokrates'i konuşturduğu diyaloglarla felsefeyi yazıya en iyi aktarmış ustalardan biridir. Bu kitapta birbirini tamamlayan dört diyalog yer almaktadır. İlk diyalog olan Euthyphron'da yargılanışının öncesi anlatılır ve dinsizlikle suçlanan Sokrates'in inançları hakkında bilgi verilir. Sokrates'in Savunması'nda ise yargı süreci anlatılmaktadır. Kriton'da hüküm sonrası anlatılır, bir yurttaşın saygı duyması gereken ilkeler tartışılır. Platon'un en şiirsel eserlerinden biri olan Phaidon'daysa Sokrates'in son günü anlatılırken ruh hakkındaki düşünceleri yansıtılmaktadır.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 220

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 261

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.07.2021

Okuyun

Çok sardı diyebilirim ortalama 4 saatte bitirdim ve okunması gereken kitaplar listesine eklenebilir.

02.04.2021

ileri çağ

tarih hep ileri doğru akmıyo. okuduğunuzda nasıl bu kadar geriledi insanlık diye düşündürüyor. retorik denilen biçimin büyüleyiciliği iiçin..

21.02.2021

Düşünmek

Düşünmek eyleminin ve sorgulamanın, insanı insan yapan yegane şey olduğu bizlere hatırlatan ve ideallerin yolunda asla şaşılmamasını öğütleyen ders niteliğinde bir kitaptır. Her okurseverin mutlaka okuması gerekiyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.