5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
44,08 TL
58,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Mayıs - 20 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Siyaset Teorisine Giriş Kitap Açıklaması

Siyaset Teorisine Giriş, siyasi düşünceleri ve bunların siyasi uygulamalar ile olan ilişkilerini analiz ederek siyaset teorisine dair genel bir çerçeve sunmayı ve siyasi analizlerde karşılaştığımız temel kavramlara kılavuzluk etmeyi hedefliyor. Ele aldığı konuyu farklı düşünür ve düşünce akımlarının bakış açılarını dikkate alarak inceleyen ve hem klasik teorileri, hem de güncel tartışmaları kapsayan kitapta; Aristo’dan Rousseau’ya, Marx ve Mill’den günümüze önde gelen birçok düşünür ve siyaset düşüncesinin rakip ekolleri yerlerini alıyorlar. Modern toplumlarda gittikçe artan kültürel ve ahlaki çoğulculuğa paralel gelişen kimlik ve farklılık gibi konulara ve yönetişim ve küreselleşme gibi siyaset teorisinin yeni meselelerine ilaveten birey, toplum, egemenlik, güç, otorite, demokrasi ve daha birçok konu etraflıca tartışılıyor.


Eser; siyaset düşüncesinin önemli isimlerini ve siyaset teorisi alanındaki ekolleri kapsayan “Kişiler” ve “Kavramlar” kutuları, özet ve ileri okumalar listeleri ile hem uzmanlara, hem de alana yeni giriş yapanlara hitap ediyor.             


Mükemmel bir metin. Bu karmaşık konu ancak bu kadar iyi organize edilebilir ve ancak bu kadar açıklıkla ifade edilebilirdi. Alanında mevcut en iyi kitap.


-Bill Jones, Manchester Üniversitesi-


Siyaset Teorisine Giriş, siyaset teorisine son derece sıcak ve arı duru bir başlangıç sunuyor. Heywood, çok sayıda fikir akımını ve konuyu ele alıyor ve bunları siyaset teorisine yeni başlayanlara genel hatlarıyla vermede son derece başarılı. İdeal ne kadar yüksek ve mevzu ne kadar soyut olsa da, Heywood konuyu anlaşılır kılıp reel politikle ilişkisini ortaya koymayı ustalıkla başarıyor.


-Peter Jones, Newcastle upon Tyne-


 


 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.09.2020

Sade bir dille yazılmış.

Son derece sade bir dille yazılmış. özellikle lisans düzeyi öğrenciler için çok faydalı olabilir. Buna belki yüksek lisansı da ekleyebiliriz. ama doktora öğrencilerine ve özellikle doktora üstü araştırmacı ve akademisyenlere biraz akademik olmayan bir kitap gibi görünebilir ve büyük oranda da böyle. alanın uzmanlarına hemen hemen hiç atıf yapmadan, onlardan önemli kilşe bazı cümleleri alıntılamadan yazmış metnini. tümüyle kendine ait bir metin çıkarmak istemiş sanırım. telif bir eser olmuş. tavsiye edilir.

10.12.2011

kitabın "içindekiler" bölümü?

Kitap tanıtımında "içindekiler" bölümünü görmemek eksiklik oluyor, bu nedenle bilmediğiniz kitabı internetten almayı tercih etmiyoruz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.