4,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
34,3 TL
49,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 06 - 08 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bir Arap ile bir Yahudi bir gün birlikte Birleşmiş Milletler binasının karşısında restoran açmışlar... Etnik bir fıkranın başlangıcı sandınız, değil mi? Ama yanıldınız. Yahudilerle Arapların bir gün gerçekleşmesi umut edilen barış içindeki ortak yaşamlarının küçük evreni niteliğindeki bu restoran, Tom Robbins'in o muhteşem yaratıcılığını yine doludizgin serbest bıraktığı romanı Sıska Bacaklar'ın ana mekânını oluşturuyor. İşte bu mekânda, genç bir ressamın New York'taki sanat ortamında kendi yolunu bulma mücadelesine, aynı dünyada hasbelkader yıldızı parlayan hödük bir kaynak ustasının sonunda Filistin'in yitik tanrısını keşfetmesine, Kıyamet Günü'nün gelişini çabuklaştırmaya çalışan bir rahibin çabalarına tanık oluyoruz. Fasulye Konservesi, Kirli Çorap, Tatlı Kaşığı, Boyalı Sopa ve Sedefli Deniz Helezonu gibi nesnelerin ABD'den Kudüs'e bir hac yolculuğuna kalkıştıkları, bir fasulye konservesinin derin felsefi nutuklara giriştiği bir romanla karşı karşıyayız. Elinizde tuttuğunuz, "Sihre inanmamak zavallı ruhları hükümete ve iş dünyasına inanmaya zorlayabilir" diyen bir dil cambazının yapıtı ne de olsa. Üstelik bütün bunlar olup biterken, insanların evreni net olarak görmesini engelleyen bütün yanılsamaları, Salome'nin tülleri gibi tek tek gözümüzün önünden kaldırıyor Robbins. Buram buram siyaset kokan bu romanında Kitabı Mukaddes'in mirasından dehasına yaraşır bir muziplikle yararlanıyor ve her zamanki cüretkâr tavrından hiç ödün vermeksizin, çağımızın en hassas meselelerine el atıyor: Irk, siyaset, evlilik, sanat, din, para ve şehvet. Bunların üzerine, kimilerinin gezegenimizin "son günleri" olarak adlandırdığı bir öngörünün gölgesi düşüyor düşmesine ancak yazarın yarattığı o neşe dolu, pırıl pırıl evren böyle olası bir akıbetin gölgesiyle kolay kolay kararmayacak kadar aydınlıktır aslında.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

 

Puanlamalar

%85
%0
%15
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.09.2006

OrtaDoğu Efsanesi, Dinlerin Çöküşü, Sanat, Aşk ve

Ben Tom Robbins´i Sıska Bacaklar ile tanıdım, iyi ki tanıdım. Bu kitap (bence) Parfümün Dansı´ndan sonra en güzel romanıdır.
<br>
Ortadoğu´nun düşman kardeşlerinden, dinlere, oradan sanata uzanan bir yolculukta cansız nesnelerin de tıpkı yaşayan karakterler kadar önem taşıdığı harika bir roman.
<br>
2 kere okudum, zeki romancılardan, zeki kurgulardan zevk alan okuyuculara şiddetle tavsiye ederim..

04.08.2004

Tom Robbins kitabı... başka söze ne gerek

Robbins'in en güzel kitabı değil belki (favorim Sirius'tan Gelen Kurbağa ve Parfümün Dansı) ama yine de tipik bir eseri... Yine çok eğlenceli, kolay akan ama bir o kadar da zeki ve okuyucu ile oyun oynayan, -bir anlamda- onu sınayan bir kitap...Yazarın din/Tanrı ikilemine, Ortadoğu sorununa dair söyleyecek önemli şeyleri var ve bunları uçuk, kaçık, fantastik bir hikaye içinde söylüyor. Şimdiye kadar Tom Robbins'in sevmediğim bir kitabına rastlamadım. O yüzden bunu da tavsiye ederim. Hele siz de Robbins severseniz ne duruyorsunuz bile derim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız