10,56 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şiro'nun Ateşi Kitap Açıklaması

 


"Şiro'nun Ateşi"nin duygusu acı ve direnişse, kelimesi de ateş ve yanmak olmalıdır.

Mahmut Alınak'ın kaleminden, yıllar sonra bir daha.

Yakın tarihimizi konu alan Şiro'nun Ateşi'nde anlatılan hikâye gerçek… Bu gerçek, metne edebi bir eser olmanın yanında tarihi bir özellik de kazandırıyor. Okudukça irkilecek ve yaşananlara inanmak istemeyeceksiniz.


Gulizer, Şiro'nun Ateşi'ni Diyarbakır Dağkapı Meydanı'nda yakmaya gittiğinde, "Mazlumların rızası oldukça zalimlerin zulmü de olacaktır!" diye kükreyen Avdo'nun ölümsüz sesi yankılanıyordu dört bir tarafta.

Ankara'da iken Avdo'nun, "İçimde paslı bir çividir," dediği sürgün, aslında pek çoğumuzun ruhuna kök salmış. O paslı çivi, dayanılmaz acılar çektirip yavaş yavaş zehirliyor hepimizi. İşte "Şiro'nun Ateşi", içimize saplanan bu paslı çiviyi söküp atışın ve zincirlerimizi koparıp özgürleşmenin romanı.

20 Şubat 1993 sabahı Sımak Güçlükonak ilçesi, Bana Köyü'nde başlayan ve Ankara'da meclis, siyasi partiler, genelkurmay başkanlığı, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı kapısında süregiden bir trajediyi okuyacaksınız bu kitapta. Sevgi, fedakârlık, insan onurunun yüceliği ve insanlığın granit sertliğinde önüne dikilen zulme karşı duruşu, "Şiro'nun Ateşi"nde bir yaşam biçimine dönüşüyor.Sayfa Sayısı: 214

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Jan Yayınevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.11.2011

benı içine alan kitap

şunu söylemek istiyorum bu kitabı okuyunca eleştirilmeyecek kusursuz bır kitap olduğunu düşünceksiniz.bu kitabı 3 kere okdum kesinlikle tavsiye ediyorum burdan mahmut alınak´ı tebrik ediyorum böyle bır kitabı bize sağladğı için...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.