39,45 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sinema Nedir! Kitap Açıklaması

 

Sinema Nedir Andre Bazin’in ünlü sorusuna, belirli bir “sinema fikrinin” olağanüstü yükselişine dair geriye dönük bir bakış açısıyla ilgi çekici bir yanıt sunuyor. Zamanımızın önde gelen uzmanlarından Dudley Andrew tarafından kaleme alınan bu kışkırtıcı kitap, sinemanın eşsiz değerini sadece geçen yüzyıl için değil, günümüz görsel-işitsel kültürü için de dile getirmektedir.

Sinemanın kurumlarını ve sosyal etkisini daima anahtar filmler üzerinden inceleyen Sinema Nedir, varlığı 1895’e dayanan bir sanatın “öz” gücüne tanıklık ediyor. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra sinemaseverlerin yücelttiği sanat filmlerinden Yeni Dalga’ya, oradan da teknolojik olarak “genişletilmiş sinema”ya kadar sinemayı fevkalade canlı kılan bir fikrin izini sürüyor.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.11.2020

Başlık Yanıltmasın

Kitap Cahiers du cinéma (Sinema defterleri) etrafında dönen tartışmalardan hareketle yazılmış bir kitap. Öncelikle bu tartışmaların içeriğini de bilmeniz gerekiyor. Kitabı almadan önce bunu aklınızda bulundurun. Sinema nedir ismi yanıltmasın sinemaya yeni başlayanların veya öğrencilerin başvuracağı bir kitap değil. Bu işin felsefesi ile ilgileniyorsanız alın.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.