4/5 - 201 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 166

Dil : Türkçe

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çık ... Tamamını gör
12,22 TL
20,37 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Paulo Coelho

Paulo Coelho

1947 Yılının 24 Ağustos’unda Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde doğan yazar romancılığa başlamadan önce ülkesinde tanınan bir söz yazarıydı. 1886 yılında Hıristiyanların geleneksel Hac yolculuğunu yapıp bu yolculuğunu Hac isimli kitabında anlatmıştır. Kitabın Türkçe çevirisi Ağustos 2006’da Can Yayınları tarafından yayımlanıp kitabın çevirisi Celal Üster tarafından gerçekleştirilmiştir. Coelho’nun önemli çağdaş yaz ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%70,4
%15,1
%8,5
%0,5
%5,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.02.2019

Hayatın ipuçlarını izle!

"Kaderinin ellerinde olduğunun farkında olmalısın..." Belki de en net mesajı bu. Bir simyacı gibi hayatı mutluluğa çevirmek, ruhunu iyileştirmek insanın elinde. bu yolda en iyi rehber yüreğin ve aklın. Sadece sorgula, ara ve "yol"a çık. Masalsı bir atmosferi okura başarılı bir şekilde hissettirebilen, okuduktan sonra hayatın içindeki ipuçlarına dikkat kesilmenizi sağlayan Simyacı, zaman geçse de dönüp dönüp tekrar okunacak, hayat yolunuza rehber olacak bir kitap.

29.11.2018

Büyülü

Tek kelime ile harika. Kendinizi bulmanızı sağlayacak eserlerden. mutlaka okunmalı bol bol hediye edilmeli.

23.07.2018

vay be

kitabı çok geç okudum keşke daha erken okusaydım . ciddi anlamda insana dokunan bir kitap ama genede üzüldüm çünkü çok çabuk okudum ve bitti . keşke daha uzun olsa imişte bu masalsı dünyada daha çok gezebilseydim yazarın eşliğinde.