4/5 - 21 Kişi Yorum Yap
27,7 TL
40,0 TL %31
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 29 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kölelik cehennemine içeriden bir gözle bakan Sevilen, çocuklarıyla birlikte kölelikten kaçan bir kadının özgürlük savaşını anlatıyor. Geçmişin ağırlığını omuzlarından yıllar sonra dahi indiremeyen, onun hayaletleriyle boğuşan Sethe, annelik vicdanıyla, kadınlığıyla ve ait olduğu toplumla hesaplaşıyor. Kadınlık ve annelik duygularıyla müthiş bir şekilde harmanlamış Toni Morrison'ın bu dev eseri, zalimliklerle dolu bir tarihe ışık tutarken, siyahi bir ailenin merkezinde çok kişisel bir varoluş hikâyesinin duygu dolu inceliklerini ıskalamamayı başarıyor.


Acı ve güzelliği yan yana getiren şiirsel diliyle Toni Morrison'a Pulitzer Ödülü'nü kazandıran Sevilen, büyülü atmosferi ve doğaüstü detaylarıyla fazlasıyla sahici bir masal...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%65
%20
%15
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.08.2020

Dili ve etkisi

Çok güzel bir kitap. Dili çok yorucu değil fazla betimlemeler de yok ancak yine de okuması çok kolay değil zaman gitgelleri çok oluyor ve farklı farklı ağızlardan anlatılıyor dikkatli okumak gerek. Ancak kitap duyguları çok güzel hissettiriyor, yaşanan sıkıcı atmosferi alttan alta siz de hissediyorsunuz.

22.05.2020

sayısal numaralar

Çok etkilenerek okuduğum bir kitap oldu, yazarın sayılarla oynaması ve sayıları keşfederek bir yere varmak da ayrıca keyifli oldu.

19.10.2019

sevilen-

“Bir zenci, ayakları varsa, onları mutlaka kullanmalı. Aynı yerde çok uzun süre oturursa, biri o ayakları bağlamanın bir yolunu bulabilir.” daha ne desin bize c’anım Morrison. Bayılarak okudum.  Kitabın isminin sevilen olma ironisini , girişinde enfes bir netlikle çarpmıştır yüzümüze.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.