18,0 TL
Standart Teslimat : 02 Aralık - 05 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sevginin Gücü Kitap Açıklaması

 

Küçük yaşlardan itibaren çocukların kitaplarla tanışması önemlidir ve kitapla kurulan ilk bağ ebeveynler aracılığıyla gerçekleşir. Çocuğunuza okuyacağınız bir kitapla onu mutlu etmek ve birlikte kaliteli vakit geçirmek ister misiniz? Çocuklarınızın sizden tekrar tekrar okumanızı isteyeceği, hayal gücünde ve düşüncelerinde olumlu izler bırakacağı bir kitap düşünün. Caroline Richards'ın Sevginin Gücü adlı kitabı; ormandaki hayvanların dostluğunu, saf sevgiyi ve mutluluğun iyi ve güzel olanı düşünerek elde edildiği gibi temel mesajları olan bir başyapıt. Çocuklar, Louise Anglicas'ın özel çizimleri sayesinde hikâyeyi zihinlerinde canlandırırken olaylara karşı empati duygusu da geliştirir.

 

"Sevginin Gücü" adlı kitabı neden okumalısınız?

Caroline Richards'ın 24 sayfalık Sevginin Gücü adlı kitabını çocukların uykuya dalmadan önce dinleyeceği mutlu bir hikâye olarak değerlendirebilirsiniz. Okumayı yeni öğrenen çocuklar içinse eser, ellerinden düşürmeyecekleri ilk okuma kitapları arasında yer alabilecek nitelikte. Ayıcık'ın eve dönüş macerasından bahseden çocuk kitabıyla yediden yetmişe herkes hayata dair bir mesaj çıkarabilir. Kitap; okul öncesi yaş grubundaki çocuklara sevgi, yardımlaşma, ailenin önemi gibi temel değerleri aşılamakta yardımcı oluyor. Ayıcık, bir gün oyun oynamaya dalıp kaybolur ve ne yaparsa yapsın yolunu bulamaz. Ormanda yaşayan ve ışığıyla etrafı aydınlatan ateş böcekleri ona yardımcı olabilir fakat ateş böceklerinin ışık saçması için Ayıcık'ın sevgi dolu anlarını zihninde canlandırması gerekir. Ayıcık'ın anne ve babası ile nehir kenarında, evde, ormanda geçirdiği güzel anıları düşünmesiyle evine giden yol aydınlanır. Bu süreçte ormandaki diğer arkadaşları da ona destek verir. Eser, hem konusu hem renkli ve büyük çizimleriyle çocukların ilgisini çekiyor. Sayfaları çevirdikçe hikâyeyi takip eden çizimleri gören çocuğunuzun heyecanlandığını göreceksiniz.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı The Power of Love olan kitabın Türkiye'deki minik okurlar ile buluşması; Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle, Ülker Yıldırımcan'ın 2019 yılında yaptığı Türkçe çeviri ile gerçekleşir. Çocuk metinlerinde önemli bir husus olan çocuğa görelik ilkesi bağlamında eser; 4-8 yaş grubundaki çocuklar için kitap kapağı, içerik, çizimler ve metin bakımından uygunluk gösterir. Yayımlandığı günden itibaren birçok ülkede ilgi görmüş olmasının yanı sıra kitap yüksek satış oranıyla çok sayıda okuyucuya ulaşır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Çocukların severek dinlediği ya da okuduğu Sevginin Gücü adlı kitabına benzeyen diğer eserleri de evinizdeki kitaplığa eklemek isterseniz Caroline Richards'ın eğitici ve eğlenceli bir içeriğe sahip olan Arkadaşım Arı adlı kitabına da bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.03.2022

Güzel

Sevgiyi anlatan güzel bir kitap

20.04.2021

Çok güzel

sevimli bir kitap

17.02.2021

Başarılı

Sevgiyi anlatan başarılı bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.