3/5 - 16 Kişi Yorum Yap
19,08 TL
30,0 TL %36
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 29 Ekim
Standart Teslimat : 31 Ekim - 06 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Sevgili Arsız Ölüm

Eşsiz yapıtlarıyla kaleminin gücünü dünyaya duyuran Türk kadın yazarlardan Latife Tekin, ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm ile okur kitlesini günden güne genişletmeye devam ediyor. Okurlarıyla ilk kez 1983 yılında buluşan roman, 60’lı yılların Anadolu gerçeğini ele alan konusuyla aynı zamanda sosyal bir inceleme niteliği taşıyor. Köyden kente göç olgusunu tüm yönleriyle işleyen Sevgili Arsız Ölüm, yüreklere dokunan hikayesi ile sizi de ilk sayfalarından itibaren etkisi altına alacak.

Büyük Bir Yazarın Varoluş Yolculuğuna Şahitlik Etmeye Hazır Mısınız?

Sevgili Arsız Ölüm, yazarının hayatına dair somut izler barındırması bakımından bir soy hikayesi ve biyografi olma özelliği taşıyor. Kitaptaki olaylar, Latife Tekin’in doğduğu ve büyüdüğü yer olan Kayseri Bünyan’da başlıyor. Romanın ana hattını ise ilçenin Alücüvek köyünde yaşamını sürdüren Huvat adlı bir adam ve aile yaşantısı oluşturuyor.

Köyün ileri gelenlerinden biri olan Huvat Aktaş, işi gereği sürekli şehre gidip geliyor. Şehirde farklı işler yaparak geçimini sağlayan Huvat, orada gördükleri sayesinde düşünce olarak köy zihniyetinden görece sıyrılıyor. Şehirden her dönüşünde farklı icatlar getiren genç adam, köylüler tarafından sürekli eleştirilse de getirdikleriyle halkın ilgisini ve sevgisini kazanıyor. Ta ki bir gün şehirden Atiye adlı bir kadınla dönene dek…

Köy halkı, başı açık bir halde köye gelen Atiye’yi hemen uğursuzlukla suçlayarak dışlıyor. Böylece Atiye, ilk çocuğunu doğurana dek ahırda yaşamak durumunda kalıyor. Ancak bir müddet sonra köy hayatına uyum sağlamayı seçiyor ve buna göre yaşamaya başlıyor. Sırasıyla beş çocukları olan Huvat ve Atiye çifti, bir gün geçim sıkıntıları nedeniyle temelli olarak şehre taşınıyor. Ve bundan sonra aile için hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Latife Tekin’in Türk edebiyatında geniş yankı uyandıran romanı Sevgili Arsız Ölüm’ü siz hala okumadınız mı? Bu değerli yapıtı hemen siz de sipariş verin, sepete özel avantajlı fiyatlardan yararlanmanın ayrıcalığını yaşayın. Sevgili Arsız Ölüm’e kitaplığınızın en güzel köşesinde şimdiden yer açarken, “Türkiye Roman” kategorisindeki diğer öne çıkan eserlere göz atmayı da unutmayın!

 

 

Puanlamalar

%37,5
%18,8
%6,3
%12,5
%25
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.09.2020

Çok güzel bir postmodern roman

Latife tekin bu kitapta, özellike 90 lar ve öncesinde yaşamış genç nesillerin okuyunca hayatlarıyla bağdaştıracağı çok güzel bir eser çıkarmış ortaya. Hayatımızda yer alan hurafelerin nasıl zorla yaşamımıza girdiği ve yine aynı hurafelerin bizi nasıl avladığını şiirsel bir dille anlatmış. Roman bir ailenin köyden şehre göçünü ve şehir hayatında karşılatığı zorlukları yaşam mücadelesini anlatır. 1000kitapta okuduğum bir yorumda bu kitabın daha çok 30 yaş üstünde insaların beğenerek okuyacağını yazıyordu ve haklılık payı olabilir. Kitabı çok severek okudum sizede keyifli okumlar dilerim.

08.08.2020

Türk dili ve insan duygusu

Türk dilinin ve bu coğrafyanın en lezzetli yazarı. hayatımın kitabı.

16.07.2020

Ah Dirmit..

Dirmit'in hikayesinin peşinde bir ailenin dramını okuyacaksınız ve gerçek nedir hayal nedir derken roman akıp gidecek..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.