29,4 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sevgili Arsız Ölüm Kitap Açıklaması

 

Sevgili Arsız Ölüm

Eşsiz yapıtlarıyla kaleminin gücünü dünyaya duyuran Türk kadın yazarlardan Latife Tekin, ilk romanı Sevgili Arsız Ölüm ile okur kitlesini günden güne genişletmeye devam ediyor. Okurlarıyla ilk kez 1983 yılında buluşan roman, 60’lı yılların Anadolu gerçeğini ele alan konusuyla aynı zamanda sosyal bir inceleme niteliği taşıyor. Köyden kente göç olgusunu tüm yönleriyle işleyen Sevgili Arsız Ölüm, yüreklere dokunan hikayesi ile sizi de ilk sayfalarından itibaren etkisi altına alacak.

Büyük Bir Yazarın Varoluş Yolculuğuna Şahitlik Etmeye Hazır Mısınız?

Sevgili Arsız Ölüm, yazarının hayatına dair somut izler barındırması bakımından bir soy hikayesi ve biyografi olma özelliği taşıyor. Kitaptaki olaylar, Latife Tekin’in doğduğu ve büyüdüğü yer olan Kayseri Bünyan’da başlıyor. Romanın ana hattını ise ilçenin Alücüvek köyünde yaşamını sürdüren Huvat adlı bir adam ve aile yaşantısı oluşturuyor.

Köyün ileri gelenlerinden biri olan Huvat Aktaş, işi gereği sürekli şehre gidip geliyor. Şehirde farklı işler yaparak geçimini sağlayan Huvat, orada gördükleri sayesinde düşünce olarak köy zihniyetinden görece sıyrılıyor. Şehirden her dönüşünde farklı icatlar getiren genç adam, köylüler tarafından sürekli eleştirilse de getirdikleriyle halkın ilgisini ve sevgisini kazanıyor. Ta ki bir gün şehirden Atiye adlı bir kadınla dönene dek…

Köy halkı, başı açık bir halde köye gelen Atiye’yi hemen uğursuzlukla suçlayarak dışlıyor. Böylece Atiye, ilk çocuğunu doğurana dek ahırda yaşamak durumunda kalıyor. Ancak bir müddet sonra köy hayatına uyum sağlamayı seçiyor ve buna göre yaşamaya başlıyor. Sırasıyla beş çocukları olan Huvat ve Atiye çifti, bir gün geçim sıkıntıları nedeniyle temelli olarak şehre taşınıyor. Ve bundan sonra aile için hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Latife Tekin’in Türk edebiyatında geniş yankı uyandıran romanı Sevgili Arsız Ölüm’ü siz hala okumadınız mı? Bu değerli yapıtı hemen siz de sipariş verin, sepete özel avantajlı fiyatlardan yararlanmanın ayrıcalığını yaşayın. Sevgili Arsız Ölüm’e kitaplığınızın en güzel köşesinde şimdiden yer açarken, “Türkiye Roman” kategorisindeki diğer öne çıkan eserlere göz atmayı da unutmayın!

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.04.2022

Okuyun, pişman olmazsınız....

Latife Tekin'le ve Dirmit ile bu kadar geç tanıştığım için üzüldüm... Kesinlikle okunması gereken bir roman...

20.02.2021

Büyülü Gerçeklil

'Büyülü gerçeklik'e dair bir Türk romanı okumak istyorsanız, kesinlikle okuyun derim.

19.02.2021

Çok güzel

Kitaptaki olaylar o kadar hızlı akıyor ki evde bir kavga bitmeden diğeri başlıyor. Sürekli bir curcuna hali. Dirmit’in o evde o aile içinde kendine ait bir şeyler yaratma çabası hem güzel hem hüzünlü. Severek okudum. Herkese tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.