3,5/5 - 142 Kişi Yorum Yap
24,14 TL
37,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 03 Kasım
Standart Teslimat : 03 - 09 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Seninle Başlamadı

Hayatınızdaki her şey yolunda gidiyor olsa bile bazen içinize dönüp baktığınızda, derinlerde bir yaranın varlığını hissedebilirsiniz. Ya da kan kaybı sebepsizce dinmek bilmeyen bu yara, sizi ruhsal açıdan çoktan yıpratmış olabilir. Bu konuda belki de defalarca psikolojik destek aldınız. Size tüm samimiyeti ve uzmanlığıyla yardım eli uzatan danışmanınızın karşısında, tüm yaşamınızı yeniden gözden geçirdiniz. Peki ya sorunun kaynağı sizin yaşadıklarınızda değil de kalıtımsal mirasınızdaysa? 

Psikolog, eğitmen ve yazar Mark Wolynn; Seninle Başlamadı adlı kitabında, travmaların genetik kodlarla nesilden nesile aktarılabileceğini ortaya koyuyor. Yıllar süren uzun çalışmalar ve klinik incelemeler sonucu kaleme alınan eser, günümüzde psikoloji dünyasının en önemli konu başlıklarından birini irdeliyor: Yaşanan travmaların izlerine soyun devamında da rastlanması… Yapılan bilimsel araştırmalarla da ispatlanan bu gerçek, psikoloji alanında yepyeni yaklaşım ve çözümleri de beraberinde getiriyor. Bu doğrultuda Mark Wolynn; okurlarına, yaşadıkları psikolojik buhranlar için “Seninle başlamadı.” diyor.

Atalarınızın Sorunları, Sizin Zihninizde Çözüm Bulmayı Bekliyor Olabilir

İnsan yaşadığı bir acıyı geride bırakmış olsa bile, o artık yaşanmıştır. Ve bazı acılar insanı öyle derinden etkiler ki tam anlamıyla iliklerine kadar işler. Hatta söz konusu acı tecrübeler kişinin yaşam süresi boyunca çözümsüz kaldıysa, ona son verme görevi gelecek kuşağa miras kalabilir.

İnsan bedeninin en önemli parçalarından biri olan beyin, yaşanan tüm anıları bilinç veya bilinç altında muhafaza eder. Bu nedenle çocuklar nasıl ki bedensel olarak ailelerine benzerlik gösteriyorsa, zihinsel olarak da onların yaşamından belirli izler taşıyabilir. Seninle Başlamadı kitabını okurken, siz de hayatınızı yeniden gözden geçirecek ve aşamadığınız sorunlara daha uzaktan bakabilmeyi başaracaksınız. Hatta kendinizde bunları yalnızca birey olarak değil, geleceğin anne ve babaları olarak da aşma cesareti bulacaksınız.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kadim bilgileri bilimsel araştırmalarla yeniden gün yüzüne çıkaran Seninle Başlamadı, size insanlığa ve kendi ailevi geçmişinize dair yepyeni kapılar aralayacak. Bu kitaba sepete özel avantajlarla sahip olabilmek için hemen sipariş verin. Psikoloji Bilimi kategorisinde yer alan diğer eserlere de göz atmayı unutmayın!

 

 

Puanlamalar

%35,9
%34,5
%15,5
%7,7
%6,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.10.2020

İnsan karmaşık bir yapıya sahiptir

Hayatımız sadece bizden ibaret değildir, kuşak geçişli travmalarımız mevcut ve bunları fark etmemiz yaşadığımız bir çok şeyi anlamamızı sağlar.

18.10.2020

İkinci kez okuyorum

Kitabın kolay okunan, akıcı klasikler arasında yer aldığını söyleyebilirim. Dünya klasiği okumaktan gözü korkanlar veya aşk romanı okumaktan hoşlananlar klasiklere bu kitapla başlayabilirler.

13.10.2020

Muhakkak okunmalı

Çok etkileyici bir kitap. Kendine yolculuk yapmak ve hayatına ışık tutmak isteyenlere tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.