43,2 TL
Standart Teslimat : 04 Nisan - 07 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Seni Yoran Her Şeyi Bırak - Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları Kitap Açıklaması

 

Duygularınızdan emin değilseniz, kendinizi çoğunlukla suçlu ve eksik hissediyorsanız, aldığınız kararları sürekli sorguluyor ve ilişkilerinizde kaybetme korkusu yaşıyorsanız, hep özür dileyen taraf sizseniz, özgüveninizin gittikçe azaldığını hissediyorsanız, sürekli endişelenip "Bana ne oldu böyle?" diye düşünüyorsanız unutmayın ki yalnız değilsiniz. Dünyada sizin gibi düşünen, sorgulayan, yaşayan ve hisseden milyonlarca insan var. Hepsinin ortak özelliği ise birilerinin onları böyle olduklarına ikna etmiş olması. Birçok insan hayatı boyunca çeşitli duygusal manipülasyonlara maruz kalır. İşin kötü tarafı hiç kimse bunun farkına bile varmaz. Gelin, ufkunuzu açacak bir eser olan Seni Yoran Her Şeyi Bırak kitabına bir göz atalım.

 

"Seni Yoran Her Şeyi Bırak-Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları" adlı kitabı neden okumalısınız?

İnsanlar çoğu zaman suçluyu uzaklarda arar, oysaki suçlu genellikle yanı başındadır. Seni Yoran Her Şeyi Bırak; manipülatörlerinizin kim olduğunu tanımanızı, onlardan kendinizi korumanızı ve olayları etkin bir şekilde yönetmenizi sağlayacak. Sayfalar ilerledikçe sizi yoran şeylerden kurtulma sanatının inceliklerini öğreneceksiniz. Manipülatör insanlar, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde sizi her an yönlendirirler. En büyük silahları görünmez, hissedilmez ve anlaşılmaz olmaktır. Duygusal manipülasyonları ve bunlardan sıyrılmanın yöntemlerini anlatan kitap; duygusal ve psikolojik işkence teknikleri, ikna yöntemleri, kült manipülatörler gibi başlıklar altında birçok konuya değiniyor. Kitap; kişilerin kendi öz iradelerini giderek manipülatöre kaptırdığından bahsederken bu durumun ne gibi sonuçlar doğuracağına, manipülasyon çeşitlerine ve manipülatörlerin özelliklerine etkili bir biçimde yer veriyor. Ayrıca kitapta "love bombing" ve "Salieri kompleksi" gibi ilginç kavramlar da tanıtılıyor. Kitap boyunca iyi bir manipülatörün iyi hissettirmek için değil etkilemek ve yönlendirmek için çaba sarf ettiği; özünde yapıcılık değil yıkım olduğu anlatılıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Seni Yoran Her Şeyi Bırak, Destek Yayınları etiketiyle ilk baskısını 2022 yılında yapar. Eser manipülasyonun doğasından bahsederken Gaslight, The Usual Suspects, Whiplash, Gone Girl gibi beyaz perdenin manipülatör karakterlerini içerisinde barındıran kült filmleri akıllara getirir. Özellikle kadın erkek ilişkilerinin konu alındığı bölümlerde çiftlerin birbirlerini dönüştürme çabalarına, baskın olma duygularının neden ve sonuçlarına ilişkin ayrıntılı tespitler yapar. Narsist kişilik yapısının özellikleri anlatılırken konuyu gerçek olaylardan alıntılar yaparak örneklendirir. Müthiş Psikoloji ekibinin Seni Yoran Her Şeyi Bırak-Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları kitabı, insanlarda bağımlı kişilik oluşturan manipülatörlerin iç dünyasını daha iyi anlamanızı sağlar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Kişisel gelişim kategorisindeki eserlerle ilgileniyorsanız Seni Yoran Her Şeyi Bırak-Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları kitabını okuduktan sonra yine Müthiş Psikoloji ekibinin kaleminden çıkan Hayır Diyebilme Sanatı ve Sevme Kusurları adlı kitaplara göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.