28,8 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sen Yola Çık Yol Sana Görünür Kitap Açıklaması

 

Sen Yola Çık Yol Sana Görünür, Mevlana'nın fikirlerini bu yüzyıldaki insanların sorunlarına uyarlayarak okura bir pusula gibi yol gösterme amacı taşıyor. Kişisel gelişim türündeki kitap, kısa hikâyeler ve örnek hayatlarla farkındalık yaratma amacı taşıyor. Bunun yanında eser, yazarın yaşadığı olaylar ve tecrübeleri de barındırıyor. Tasavvuf temalı bir kitap olan Sen Yola Çık Yol Sana Görünür, Mevlana’nın öğretisinden yola çıkarak hazırlanmış 21 kuralı titizlikle aktarıyor ve okuruyla açık bir şekilde paylaşıyor.

 

"Sen Yola Çık Yol Sana Görünür" adlı kitabı neden okumalısınız?

Mevlana’nın öğretilerini örneklerle okurlara ulaştırmaya çalışan Sen Yola Çık Yol Sana Görünür, tasavvuf felsefesine uygun bir tonlamayla ilerliyor. Yazar Hakan Mengüç, sohbet ediyormuş gibi bir tavırla okurlarına hitap ediyor. Kitap, Mevlana'nın öğretisini hikâyelerle anlaşılır hale getiriyor. Sonuç olarak kıssadan hisse çıkararak hikâye üzerinden yorumlama aşamasına geçiliyor. Ayrıca yazar, aralarda sorular yönelterek okuru kitaba dahil ediyor. “Aramakla bulunmaz ama bulanlar hep arayanlardır.” Kitabın ilk bölümüne adını veren bu sözle gönülden istenen şeylerin isteyenin yoluna bir şekilde çıkacağı ifade ediliyor. Bunu da sakince ve sabırla gerçekleştirmek gerektiği vurgulanıyor. Endişe ve kaygıların doğurduğu hırsı bir tarafa bırakıp sürecin keyfini sürmenin ve daha sağlıklı adımlar atmanın önemine değiniliyor. Kitapta acele etmemek ve hiçbir şeyi ertelemeden zamanın mükâfatını beklemek gerektiği okura iletiliyor. Her şeyin bir zamanı olduğu, sabırla emek verilen ne varsa süreç içinde elde edilebileceği anlatılıyor. İnsanın sahip olduklarının asıl zenginlik olduğu; paradan, maldan, mülkten daha değerli şeylere sahip olunabileceği aktarılıyor. Okurlarına rehber olma misyonuyla yola çıkan kitap, Mevlana felsefesini günümüzün sorunlarına göre uyarlıyor. Kitap, akıcı bir tempoda ve herkesçe anlaşılır bir üslupla ilerliyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Kitaba adını veren “Sen yola çık, yol sana görünür.” sözünün Mevlana’ya ait olduğunu biliyor muydunuz? Sen Yola Çık Yol Sana Görünür adlı kitabın yazarı Hakan Mengüç. İlk defa 2021 yılında yayımlanan kitap, Destek Yayınları tarafından basılır. Kitap, tasavvuf ve Sufizm felsefesinin etkisiyle kaleme alınır. Mevlana öğretilerinin yer aldığı kitabın 184 sayfası bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Hakan Mengüç’ün Sen Yola Çık Yol Sana Görünür adlı kitabını beğenerek okuduysanız, tasavvufa ve Sufizm felsefesine ilginiz varsa Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir, İstediğin Bir Şey Olursa Bir Hayır, Olmazsa Bin Hayır Ara, Kalbin Temizse Hikâyen Mutlu Biter, Ben Ney'im adlı kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.