4,5/5 - 257 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı ... Tamamını gör
14,3 TL
22,0 TL %35
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro de Vasconcelos (d. 26 Şubat 1920 - ö. 24 Temmuz 1984) Brezilyalı yazar.Yazar José Mauro de Vasconcelos, 26 Şubat 1920 de Brezilya'da Rio de Janeiro yakınlarındaki Bangu bucağında doğdu. Yarı Kızılderili yarı Portekizli, yoksul bir ailede doğan Vasconcelos iki ayrı kültürün de izlerini taşıdı. Oldukça yoksul olan ailesi, onu öğrenimini devam ettirmesi amacıyla Natal kasabasındaki amcasının yanın ... Tamamını görKitap Açıklaması

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%90,9
%6
%1,2
%0,4
%1,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Süper

Çok samimi sıcak bir hikaye kendinizi birden olayın bir parçasıymış gibi hissedersiniz. Bazen dramatik bazen komedi bir solukta okunabilecek bir eser. Bol kitaplı günler.

süper ötesi

Okuduğum en iyi kitaptır. 1 günde bitirdim akıcılığı bir yana Zeze'nin o masumiyeti yaşadığı hüzünler özellikle babasıyla arasında yaşadıkları insanı çok duygulandırıyor. Bir noel olayı var ki gözlerimden akan yaşlara engel olamadım.

"Şeker Portakalı"na eleştiri

Kitaba başlamadan önce çevremdekiler o kadar övdü ki kitabı yüksek beklentiyle okumaya başladım. Ondan mıdır bilmem ama beklediğim gibi çıkmadı. Evet sürükleyici etkileyici bi kitap fakat beklentimi karşılamadı diyebilirim.