4,5/5 - 274 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vascon ... Tamamını gör
14,96 TL
22,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro de Vasconcelos (d. 26 Şubat 1920 - ö. 24 Temmuz 1984) Brezilyalı yazar.Yazar José Mauro de Vasconcelos, 26 Şubat 1920 de Brezilya'da Rio de Janeiro yakınlarındaki Bangu bucağında doğdu. Yarı Kızılderili yarı Portekizli, yoksul bir ailede doğan Vasconcelos iki ayrı kültürün de izlerini taşıdı. Oldukça yoksul olan ailesi, onu öğrenimini devam ettirmesi amacıyla Natal kasabasındaki amcasının yanın ... Tamamını görKitap Açıklaması

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%90
%6,3
%1,1
%0,7
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Ah Zeze!

Okurken ağladığım nadir kitaplardan biridir 'Şeker Portakalı'. :')

Fakir bir babanın oğlu olmak ne kadar da zor

Fakir bir babanın çocuğu olmak ne kadar da zor... Ailesinin yaşadığı zorluklar çevresinden gördüğü şiddete rağmen  bir çocuğun bize içimizdeki yaşama sevincinin hiçbir zaman kaybolmaması gerektiği yeni arkadaşlıkların dostlukların samimi sevgilerin bir fidanla şeker portakalı fidanıyla bile kurulabileceğini ve en önemlisi hayatta mutlu olabilecek bir sürü küçük bahanelerimizin olduğunu gösteren bir kitap.

zeze

her sayfa çevirişimde birazcık daha Zeze ye sarılıp ağlama hissiyatı uyandıran müthiş bir her şeye rağmen mutlu olmak öyküsü. sonsuz bir sevgi açlığı var her satırda. Güneşi Uyandıralım ve Delifişek devam kitapları gibi gözükse de kesinlikle her biri çok farklı bir başka insanı anlatan yazınlar. okuyanın taa içine işleyen bizden bir şeyleri saklayan ama aynı zamanda çok uzaklarda kalan birilerine bir şeylere duyulan özlemi anlatan çok ama çok güzel 3 kitap. Ama Şeker Portakalı hepsinden öte duyguların bu kadar somut elle tutulur ve okunur halde olduğu çok anlamlı bir hikaye. Bittiğinde 5 yaşındaki kardeşime sarılıp ağladım :)