Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

9/10 - 251 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aydın Emeç
Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları , Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750738609


Yorumlar (48)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Süper

Çok samimi sıcak bir hikaye kendinizi birden olayın bir parçasıymış gibi hissedersiniz. Bazen dramatik bazen komedi bir solukta okunabilecek bir eser. Bol kitaplı günler.

süper ötesi

Okuduğum en iyi kitaptır. 1 günde bitirdim akıcılığı bir yana Zeze'nin o masumiyeti yaşadığı hüzünler özellikle babasıyla arasında yaşadıkları insanı çok duygulandırıyor. Bir noel olayı var ki gözlerimden akan yaşlara engel olamadım.

"Şeker Portakalı"na eleştiri

Kitaba başlamadan önce çevremdekiler o kadar övdü ki kitabı yüksek beklentiyle okumaya başladım. Ondan mıdır bilmem ama beklediğim gibi çıkmadı. Evet sürükleyici etkileyici bi kitap fakat beklentimi karşılamadı diyebilirim.