4,5/5 - 306 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,45 TL
23,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 21 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 22 Ekim
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%86,7
%8,6
%1,7
%0,7
%2,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.10.2019

İz bırakan bir kitap

Çocukluğumda babamın okumam için verdiği ve bana duygularımı keşfetmeyi öğreten kitap.Anlatılan şey sadece Zeze'nin hayatı değil, ailelerdeki iletişimsizlik ve bu yalnızlık içinde küçük bir çocuğun bir şeker portakalı fidanıyla dostluk kurması ve ona sığınmasıdır. Yaşadığı acıları ve yoksulluğu gördüğünüzde ailesine kızarsınız ama yazar herkesi o kadar tarafsız sunar ki size, onlara da olan kızgınlığınızı da sorgularsınız.Hayatın adaletsizliğiyle sarsılan bu çocuğun acıyı keşfetmesine tanık olurken belki kendi çocukluğunuzdan bir parça bulur,  içinize bir şeker portakalı ektiğini farkedersiniz. Kitap bittiğinde Zeze çocukluğunu yitirmiş olacak ama siz her çocukta Zeze'yi göreceksiniz.

27.09.2019

çok duygulandım

Zeze beni çok duygulandırdı. Kesinlikle hayatımda okuduğum en iyi kitap

18.09.2019

Sevimli ZEZE!

Bu hem çocukluğum hem de tüm zamanların en sevdiğim kitabı. Zeze tatlı ama şeytani. Yetişkinleri sadece masum küçük bir çocuk olduğuna ikna etmek için dili manipüle etme şeklini seviyorum. Beş yaşındaki bir kızın anlayamayacağı birçok şey biliyor. Beni hem güldüren hem de ağlatan sevimli bir karakter. Yazar dili o kadar iyi kullanıyor ki, aklıma gelen bu ifadeleri nasıl oluşturabildiğine şaşırıyorum. Basitçe söylemek gerekirse, bu kitaba bayılıyorum. Şimdi, Zeze'nin güzel, yaratıcı ve yaratıcı dünyasına dalmak için hem eski hem de yeni film uyarlamalarını izlememin zamanı geldi!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız