5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
8,75 TL
12,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 06 Temmuz
Standart Teslimat : 07 - 11 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Günümüzde her yerde insan, müthiş bir özenle, bedeninin ve bedensel ihtiyaçlarının peşinde koşmaktadır. Saygı şöyle dursun, en küçük bir nezaket ya da himaye görmeyecek tek şey, düşünen kafa mıdır?

Hiçbir makam, mevki, soy sop farkı yoktur ki, kafalarını sadece bellerinin hizmetinde kullananlarla, "Hayır! Kafa bunun için kullanılamayacak kadar değerlidir, o sadece kendi bilgisinin hizmetinde kullanılmalıdır!" diyecek cesarete sahip olanları birbirinden ayıran derin uçurum kadar büyük olsun.

Böyle az bulunan insanlar, bu dünyanın olağanüstü ve çok çeşitli manzaralarını keyifle izleyip düşünerek, aklın bunları ister sanat ister edebiyat olarak yeniden üretmeye çalışması gerektiğine inanırlar. Onlar dünyanın gerçek soyluları, hakiki asilzadeleridir. Diğerleri köleler ve ırgatlardır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 104

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Say Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.11.2007

Aklın irade üstünlüğü

Kitabın adından da anlaşılacağı üzere dahilik ve sıradanlık işlenmiş. Dahi olabilmek adına çok fazla ipucu vermiştir yazar... Başucu kitapları arasına girebilecek niteliktedir.

13.07.2007

Zihni melekeler!

Schopenhauer'i daha önce Nietzsche'yi okurken tanıma fırsatı bulmuştum. Kitap (seçkinlik ve sıradanlık üzerine) ilk elime geçtiğinde onu ilk elden okumanın merakı içerisindeydim bütünüyle. Daha sonra kitabın çevirmeninin kitabı Almancadan Arapçaya çevirdiğini görünce düş kırıklığına uğradım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.