272,0 TL
Standart Teslimat : 31 Ocak - 03 Şubat
Bu üründe kargo bedava!
;

Say Büyük Felsefe Sözlüğü Seti - 2 Kitap Takım Kitap Açıklaması

 

Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin büyük emekle hazırladığı Say Büyük Felsefe Sözlüğü sadece felsefe öğrencileriyle akademi ve akademi dışındaki felsefecilerin değil, bu alanla ilgilenen herkesin daha sağlıklı bir araştırma yapması için elinin altında bulundurması gereken oldukça kapsamlı bir kaynak kitaptır. Felsefenin yüzlerce yıllık geçmişine katkıda bulunan bütün filozof, akım, ideoloji, okul ve terimlerin yanı sıra ilk ve ortaçağ felsefesinden modern düşünceye, Hıristiyan felsefesinden İslam, Hint ve Çin felsefesine, Stoacılıktan Frankfurt Okulu'na, pozitivizmden varoluşçuluk, hermeneutik, feminizm ve diğer çağdaş düşünce akımlarına dek oldukça geniş bir çerçeveyi kapsayan Say Büyük Felsefe Sözlüğü felsefi, sosyolojik, politik, psikolojik terim ve kavramları, ayrıntılı açıklamaları ve İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıklarıyla vermektedir.

Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin bu çalışması Türkiye'de yayımlanan en kapsamlı ve en büyük sözlük olma özelliğiyle alanın büyük bir açığını kapatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.05.2022

"Sözlük" Değil Ansiklopedi

Çok güzel bir çalışma, sözlük değil de ansiklopedi gibi. Felsefenin dışında toplumsal bilimlerin birçok alanıyla ilgili güzel, ayrıntılı tanımlamaları var. Yabancı yayınlardaki adlandırmaları da kitabın sonundaki İngilizce-Almanca dizinden öğrenebiliyoruz. Felsefeyle birlikte genel olarak toplumsal bilimlerle ilgilenenlerin elinin altında olması gereken bir kaynak.

28.02.2022

Eksiksiz bir kaynak

Eşsiz ve eksiksiz bir kaynak arayılınız varsa Ahmet Cevizci’nin bu kitabını mutlaka edinmelisiniz.

10.08.2021

Mükemmel Bir Bilgi Kaynağı

Adının sözlük olduğuna bakmayın, felsefecilerin kutsal kitabı olabilecek kadar dolu bir kitap. Özellikle her bir maddenin ayrıntılı ve eksiksiz açıklaması bu kitabı öne çıkarıyor. Tam bir Ufuk açıcı başucu kitabı, her gün açıp bir madde okumalı rastgele.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.