4,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
146,25 TL
225,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 Nisan - 21 Nisan
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Say Büyük Felsefe Sözlüğü Seti - 2 Kitap Takım Kitap Açıklaması

Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin büyük emekle hazırladığı Say Büyük Felsefe Sözlüğü sadece felsefe öğrencileriyle akademi ve akademi dışındaki felsefecilerin değil, bu alanla ilgilenen herkesin daha sağlıklı bir araştırma yapması için elinin altında bulundurması gereken oldukça kapsamlı bir kaynak kitaptır. Felsefenin yüzlerce yıllık geçmişine katkıda bulunan bütün filozof, akım, ideoloji, okul ve terimlerin yanı sıra ilk ve ortaçağ felsefesinden modern düşünceye, Hıristiyan felsefesinden İslam, Hint ve Çin felsefesine, Stoacılıktan Frankfurt Okulu'na, pozitivizmden varoluşçuluk, hermeneutik, feminizm ve diğer çağdaş düşünce akımlarına dek oldukça geniş bir çerçeveyi kapsayan Say Büyük Felsefe Sözlüğü felsefi, sosyolojik, politik, psikolojik terim ve kavramları, ayrıntılı açıklamaları ve İngilizce, Fransızca ve Almanca karşılıklarıyla vermektedir.

Prof. Dr. Ahmet Cevizci'nin bu çalışması Türkiye'de yayımlanan en kapsamlı ve en büyük sözlük olma özelliğiyle alanın büyük bir açığını kapatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

08.03.2021

Bütün sosyal bilimciler için kaynak

Sadece felsefe alanıyla değil, genel manada sosyal bilimlerle uğraşan herkes için muazzam bir kaynak. Ayrıca yeni baskının iki cilt olarak yapılması kullanımı kolaylaştırmış.

27.02.2021

çok iyi hazırlanmış

kesinlikle herkese hitap eden, akıcı ve anlaşılır bir dile sahip. üstelik baktığınız kavramı daha iyi kavrayabilmek için kavramın, ilişkide bulunduğu kişi, görüş veya kavramların neler olduğunun da belirtmesi konun daha iyi kavranmasını sağlıyor

15.02.2021

Felsefe

Her felsefecinin başucu kitabı olmalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.