Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Savaş ve Barış (2 Cilt Takım)

Savaş ve Barış (2 Cilt Takım)

Savaş ve Barış (2 Cilt Takım)

8/10 - 21 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Leyla Soykut
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Cilt 1
Napolyon'un 1812'de Rusya'yı işgalini ve bu savaşın, özellikle aristokrat çevrelerde yarattığı altüst oluşu, son derece gerçekçi sahnelerle, ayrıntılı ve derinlikli analizlerle yansıtan bir başyapıt. Avrupa'daki monarşileri birbiri ardına bozguna uğratarak ilerleyen Napolyon orduları Moskova'ya doğru ilerlemektedir. Rus aristokratları, bu ürkütücü savaş makinesi karşısında bir yandan muharebeye hazırlanmakta, bir yandan da kişisel dertleriyle boğuşmaktadır. Rusya'nın 19. yüzyılın ilk yarısında panoramik bir fotoğrafını çeken Savaş ve Barış, soylu sınıfına dair yakın gözlemlerin yanı sıra köy ve kasabalarda yaşanan çiftlik hayatını da ustalıkla yansıtıyor. Dünya edebiyatının en başarılı eserlerinden sayılan bu muazzam nehir roman, savaşların getirdiği kaosu, mantıksızlığı, insan vicdanı ile etiğe aykırılığı; muktedirlerin, büyük zaferler vaat edenlerin sözlerindeki ve çabalarındaki beyhudeliği gözler önüne seriyor.

Cilt 2
Dünya edebiyatının en büyük on eserinden biri olarak kabul edilen Savaş ve Barış, savaş ve tahakküm sorunsalına, savaşların sonucu olan insanlık durumlarına derinlikli bir bakış sunuyor. Napolyon'un Moskova'yı işgali sonucu Fransız ve Rus askerlerini karşı karşıya getiren Borodino Napolyon'un Savaşı, toplumda büyük bir kargaşaya sebep olur. Kazananın belirsiz olduğu bu muharebede iki ordu da büyük kayıplar verir. Edebiyat tarihinde benzersiz bir yer biçilen savaş sahneleriyle akıllarda yer eden Savaş ve Barış, aynı zamanda bu büyük savaşın günlüğü olarak da okunabilir. Büyük bir karakter zenginliği içinde, savaş altındaki Rus toplumunun sosyal ve ekonomik koşullarını ele alan roman, aşk, hırs, düşmanlık, ölüm gibi temaları tartışıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 1823

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 1823

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750512322


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Teşekkürler

İki ciltlik bu kitap ile Devlet Ana, Gün Olur Asra Bedel ve Ruh Adam gibi toplam 6 kitaplık siparişimiz 36 saat içinde adresime ulaştı. Kitaplar gayet korunaklı ve özenli paketlenmiş, en ufak bir sıkıntı yok. Kaliteli hizmetinden dolayı İdefix'e teşekkür ederim. (Bu arada web sitede sipariş bilgilerinde hala "tedarik sürecinde" yazıyordu, kitapların hemen gelmesi gerçekten sürpriz oldu.)

Savaş ve Barış

Kitap okumayı seviyorsanız ve kitaplarda bir şeyler buluyorsanız bu kitabı okumamanıza inanın ben üzülürüm.Ancak bu eseri okurken zorlu bir yola çıktığınızı bilin ve ilk 100-200 sayfada kağıt kalem alıp mutlaka insanlar kimdir kim değildir not alıp yazın yoksa karman çorman olabilirsiniz. Bu kitap size bir kış yeter. Alın şimdi, okumaya başlayın, Mart ayında hem bahara hem de yeni bir Dünya´ya uyanırsız.  Büyüklüğü gözünüzü korkutmasın . Ufak ufak ilerleyin.

İkinci cildin başında Tolstoy´da bir ayar bozulması olmuş yok tarih nedir, suçlu kimdir, o mudur, bu mudur, hepsi midir, oraya çok takılmayın.

Rusya´nın İkinci Çarına

Tolstoy, yeryüzünde yaşayan bütün ırkların ışığı... Senin için ne söylersem ve de ne söylense azdır. İyi ki, senden sonra dünyaya geldim. İyi ki, seni okudum.