101,35 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Savaş ve Barış (2 Cilt Takım) Kitap Açıklaması

 

Savaş ve Barış

Realizm akımının güçlü temsilcilerinden Lev Tolstoy tarafından kaleme alınan Savaş ve Barış adlı roman, dünya edebiyatının en büyük on eseri arasında gösteriliyor. Dönemin Rusya’sını ince ince detaylandıran ve savaşın toplum üzerindeki tüm etkilerini yansıtan kitap, karakter analizleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Savaşı değil, savaşın insanlar üzerindeki etkilerine vurgu yapan eser, bu haliyle bir tarih felsefesi olarak lanse ediliyor. Ustaca kaleme alınmış bu kitap ile birlikte siz de tarihin tozlu sayfalarında yolculuk yaparken, baş karakterlerin hayatlarında kendinizi kaybedeceğiniz bir deneyime hazırlıklı olun.

Savaşın Etkilerine Gerçekçi Bir Bakış

Fransa kralı Napolyon Bonapart’ın durdurulamaz yükselişi, tüm Avrupa için büyük bir tehdit oluşturmaya başlamıştır. 1805 ile 1813 yılları arasında anılan ve Napolyon savaşları denilen Fransa-Rus Savaşları, derin bir analiz ile kitapta yer bulur. Kitabın olay örgüsü ise dönemin Rusya’sında oldukça nüfuzlu kabul edilen Rostov ve Balkonski aileleri arasında geçer. Öyle ki savaşın en can alıcı noktalarına bu soylu aile üzerinden değinilir. Son aristokrat bu aile üyelerinin savaşa katılmaları, aşkları, hırsları, düşmanlıkları ve yaşadıkları kayıplar tüm çıplaklığı ile gözler önüne serilir.

Öte yandan tarihte büyük bir yer edinen Napolyon Savaşları’nın tüm bilinmeyenleri de bu eserde ustaca kaleme alınmıştır. Eserde geçen aşk, “barış”ı simgelerken; Napolyon’un Rusya’yı işgali ise “savaş”ı temsil etmektedir.

Bunları Biliyor muydunuz?

Rus yazar Lev Tolstoy, Savaş ve Barış isimli bu başyapıtını tamamladığında henüz otuz yedi yaşındadır. Ayrıca yazarın, 1854 ile 1856 yılları arasında Kırım’da savaşması, romanı yazmasında etkili olmuştur. Tolstoy’un eseri bitirmesi ise tam beş yılını almıştır.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Dünya klasiklerinin en özel parçaları keşfedilmeyi bekliyor! Dünya edebiyatının en büyük on eseri arasında gösterilen; olay örgüsü, kurgusu ve güçlü anlatımı ile de tüm dünyayı kasıp kavuran bu kitaba sahip olmak için siz de beklemeyin. Ürünü hemen sepetinize ekleyin, bu baş ucu niteliğindeki kitaba ayrıcalıklı fiyatlar ile sahip olmanın 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.05.2016

Teşekkürler

İki ciltlik bu kitap ile Devlet Ana, Gün Olur Asra Bedel ve Ruh Adam gibi toplam 6 kitaplık siparişimiz 36 saat içinde adresime ulaştı. Kitaplar gayet korunaklı ve özenli paketlenmiş, en ufak bir sıkıntı yok. Kaliteli hizmetinden dolayı İdefix'e teşekkür ederim. (Bu arada web sitede sipariş bilgilerinde hala "tedarik sürecinde" yazıyordu, kitapların hemen gelmesi gerçekten sürpriz oldu.)

09.12.2014

Savaş ve Barış

Kitap okumayı seviyorsanız ve kitaplarda bir şeyler buluyorsanız bu kitabı okumamanıza inanın ben üzülürüm.Ancak bu eseri okurken zorlu bir yola çıktığınızı bilin ve ilk 100-200 sayfada kağıt kalem alıp mutlaka insanlar kimdir kim değildir not alıp yazın yoksa karman çorman olabilirsiniz. Bu kitap size bir kış yeter. Alın şimdi, okumaya başlayın, Mart ayında hem bahara hem de yeni bir Dünya´ya uyanırsız.  Büyüklüğü gözünüzü korkutmasın . Ufak ufak ilerleyin.

İkinci cildin başında Tolstoy´da bir ayar bozulması olmuş yok tarih nedir, suçlu kimdir, o mudur, bu mudur, hepsi midir, oraya çok takılmayın.

22.11.2014

Rusya´nın İkinci Çarına

Tolstoy, yeryüzünde yaşayan bütün ırkların ışığı... Senin için ne söylersem ve de ne söylense azdır. İyi ki, senden sonra dünyaya geldim. İyi ki, seni okudum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.