3,5/5 - 50 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 56

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve dü ... Tamamını gör
5,19 TL
7,41 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.

 

 

Puanlamalar

%53,1
%20,4
%20,4
%2
%4,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.11.2015

Abartıldığını düşünüyorum

Bir Çin klasiği olabilir, Türkçe´ye kazandırılması da mutlaka çok önemli olabilir.Ancak kitap hakkında edilen laflar aldatmasın, kitap artık iyice eskimiş bir ilk çağ klasiği. Onda günümüze dair bir şey bulmak olası değil. Savaşla ilgili kaba taslak laflar ediliyor yalnızca. Ortalama bir okuru ilgilendiren hiç bir şey bulamadım ben şahsen.

21.10.2015

Başyapıt

sadece kütüphanemde yer alsın diye 2.sini de aldım harika bir eser bir baş yapıt...Strateji taktik neleri etkiliyor etkili bir anlatım ile yazılmış...

04.02.2015

Strateji

Siyaset Bilimi yahut Uluslararası okuyan birisinin mutlaka okuması gereken bir kitaptır. Strateji ve psikolojiyi bu kadar kısa sayfada harmanlamak ancak olağanüstü bir filozof yapabilir.