4/5 - 82 Kişi Yorum Yap
5,2 TL
8,0 TL %35
Standart Teslimat : 25 Ocak - 29 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Savaş Sanatı Kitap Açıklaması

 


Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy): Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde "Sun Tzu", Pin-Yin transkripsiyon sisteminde "Sun Zi" olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.

 

Puanlamalar
%50,6
%28,4
%14,8
%2,5
%3,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.01.2021

Keyifle okudum

Öncelikle kitabın yazım yılının miladdan önce olması en çekici özelliğiydi.Yüzyıllar öncesinde savaş sanatı üzerine yazılan bir kitabı böylesine akıcı bir dille sunma usta bir kalemin hüneri olsa gerek. Kitabın adı her ne kadar savaş sanayı olsa da anlatılanlar bence hayatta kalma ve yaşama sanatı.42 sayfa bir saatte alıp hızla okuyabileceğiniz güzel bir klasik.

11.01.2021

Stratejinin kökleri

Çok eski zamanlardan günümüze ve geleceğe uzanan stratejiler.

05.01.2021

Bilgelik

Her ne kadar antimiliter biri olsam da kitabın (43 sayfa) içeriği, savaşı metafor olarak alıp kişinin hayatına çok şey katabilecek öğüt ve stratejilerle dolu. Her kitaplıkta bulunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.