31,2 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şarkını Söylediğin Zaman Kitap Açıklaması

 

“Bende anlayamadığın nedir biliyor musun?”


“Neymiş?”


“Nazım’ın dediği gibi: ‘Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum. Kendi şarkımı.’  Ama yapamam biliyorum, çünkü o şarkı içimde kuruyup kaldı. Beni öldüren  bu işte.”


“Şarkılar bitmez, yeni şarkılar filizlenip doğar her zaman...”


 


Bu roman, Deniz ile Cihan’ın hüzünlü şarkısını anlatıyor.


70’li yılların sonunda Ankara’da, üniversitede tanışan Deniz ile Cihan’ı ortak tutkuları olan müzik bir araya getirir. Deniz, Ankaralı bir ailenin isyankâr kızı, Cihan taşradan gelmiş bir genç adamdır. 12 Eylül 80 öncesinin en karanlık günlerinde yolları kesişen bu iki genç arasındaki ilişki birini tutkulu bir aşka götürürken, diğeri devrimci düşlerinin rüzgârına kapılır. Yaşanmamış bir aşkın izdüşümü, aradan otuz yıl geçtikten sonra farklı bir boyutta, ama aynı tutkuyla iki insana yansır: Biri artık orta yaşını sürmekte olan Cihan, diğeriyse ona hem yabancı hem de son derece tanıdık olan bir genç kadındır.


 


İnci Aral, arka planında değişen bir ülke, insanlar, gençlik ve siyaset olan, bambaşka bir aşkın izini sürüyor. Umudun, arzunun, hüznün, şarkılarla canlanan iklimini bir kez daha, derinlik ve ustalıkla anlatıyor. 


 


İnci Aral, Şarkını Söylediğin Zaman’la Türk romanını zirveye taşıyor. Okuyanın aklından yıllarca çıkmayacak bir ezgi dinletiyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.09.2020

Sürükleyici

tatile çıktığımda okurum diye aldığım, dayanamayıp iki günde bitirdiğim sürükleyici kitap. Aslında hikaye çok bildik ama insan kafa dinlemek için bu tarz romanları da arıyor bazen.

08.08.2014

mükemmel

bende iz bırakan kitaplardan biridir. 3 yıl önce okudum ama olay örgüsü içimde tazeliğini koruyor.

18.04.2014

harika

sanırım okuduğum en güzel kitaptı ve bir süre etkisinden çıkamıyorsunuz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.