23,1 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sapkınlar - Heretikler Kitap Açıklaması

 

Sapkınlar(Heretikler), Chesterton'un üstün olduğu bir başka edebiyat alanına aittir. Eğlenceyi seven ve girişken bir adam olmasına rağmen, ergenlik döneminde intihar düşünceleri de olan Chesterton, Hıristiyanlık'ta hayatta gördüğü ikilemlere ve paradokslara cevaplar aramıştır. Ortodoksluk da bu alana ait çalışmalanndan biridir...

"Büyük zihinsel yıkım devam edecek. Her şey reddedilecek. Her şey bir inanç olacak. Sokaktaki taşlan inkâr etmek makul bir konudur; onları ileri sürmek dini bir dogma olacaktır. Hepimizin bir rüyada olduğu rasyonel bir tezdir; hepimizin uyanık oldu- ğunu söylemek mistik bir aklıselim olacak. İki ve ikinin dört yaptığına tanıklık etmek için yangınlar çıkacak. Yaz aylarında yaprakların yeşil olduğunu kanıtlamak için kılıçlar çekilecek. Sadece insan yaşamının inanılmaz erdemlerini ve akıllarını değil daha da inanılmaz bir şeyi, yüzümüze bakan bu devasa imkânsız evreni savunmaya bırakılacağız. Görünür mucizeler için görünmezlenniş gibi savaşacağız. İmkânsız çimenlere ve gökyüzüne garip bir cesaretle bakacağız. Biz görmüş ve iman etmiş olanlardan olacağız."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.