35,0 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sanşiro Kitap Açıklaması

 

Modern Japon romanının en önemli temsilcilerinden Natsume Sōseki’nin ince mizah ve sonsuz masumiyetle örülü bu romanı, 23 yaşındaki Sanşiro’nun yaşadığı küçük yerden ayrılıp üniversite için Tokyo’ya gitmesiyle başlıyor. Şehrin kalabalığı, yeni insanlar, akademik çevreler ve hepsinden önemlisi kadınlar arasında Sanşiro, yaşamını zenginleştirmenin yollarını arıyor.

Sanşiro, ilk aşk, gelenekler, modernleşme ve yaşlılığın alaycılığına karşı gençliğin idealizmini anlatırken, arka planda da dönemin sosyal ve kültürel yapısına getirdiği eleştirileri okuruna sunuyor.

Ondan fazla roman ve öykü kitabı olan ve hemen hemen hepsi başka dillere çevrilen Natsume Sōseki, Japonya’nın modernleşme yolunda büyük adımlar attığı Meiji döneminin en önemli yazarlarından biridir.

Sanşiro, benim en sevdiğim kitaplardan biri.      - Haruki Murakami - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.06.2020

murakami

japon edebiyatıyla tanışmak için güzel bir seçenek

01.06.2020

Natsume Souseki’nin okuduğum ikinci eseri.

Benim çok zevk alarak okuduğum romanlardan biri. Konusu çok basit taşradan üniversite okumak için Tokyo’ya gelen bir gencin büyük şehirle,büyük şehrin insanlarıyla, sanayileşmeyle ve kendi gönül işleriyle olan çatışması ve bunları anlamlandırması . Ana karakter olan Sanşiro da çok normal sen ben gibi bir karakter ama matah bir yanı olmayan Sanşiro’yu da tıpkı kitap gibi seviyorsunuz. Açıkçası beni etkileyen kısım bu kadar basit bir konunun her bakımdan vasat bir anakarakterle bu kadar duru ve güzel bir dille yazılması. Huzur ve masumiyet dolu bir kitap. bittiğine üzüleceğiniz yine de sonunu beğeneceğiniz dingin bir roman mutlaka tavsiye ediyorum

18.04.2020

Haruki Murakami

Murakami'nin en sevdiği yazarlardan birinin hoş bir kitabi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.